Serie A: Juventusu powrót do zwycięstw, Antonio Di Natale coraz bliżej 200 goli

Bianconeri po wpadkach z Sassuolo i Olympiakosem bez większych problemów pokonali US Palermo. Na najniższy stopień po zwycięstwie nad Atalantą Bergamo wskoczyli piłkarze Udinese Calcio.

Konrad Kostorz
Stara Dama odzyskała trzypunktową przewagę nad AS Romą, która w sobotę tylko zremisowała z Sampdorią Genua (0:0). Bianconeri nie zachwycili przeciwko beniaminkowi z Sycylii, ale tym razem uniknęli błędów w obronie i zainkasowali komplet "oczek".W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Arturo Vidal, który otrzymał świetne podanie od Carlosa Teveza i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Wygraną mistrza kraju przypieczętował celnym strzałem głową Fernando Llorente, do którego z rzutu rożnego dośrodkował Andrea Pirlo.
Po raz 198. w karierze w meczu Serie A na listę strzelców wpisał się Antonio Di Natale. Weteran jeszcze w tym sezonie powinien doścignąć szóstego na liście najskuteczniejszych snajperów wszech czasów Roberto Baggio (205 trafień). Udinese pokonało Atalantę dzięki "Toto" oraz świetnej akcji zakończonej precyzyjnym uderzeniem Cyrila Thereau.

W strefie spadkowej wciąż plasuje się Chievo, które nie sprostało Genoi. Bohaterem rywalizacji okazał się Alessandro Matri - autor gola i asysty. Odnotować trzeba, że w 74. minucie rzut karny zmarnował napastnik gości Mauricio Pinilla.

Juventus Turyn - US Palermo 2:0 (1:0)
1:0 - Vidal 32'
2:0 - Llorente 64'

Skład Juventusu: Buffon - Ogbonna, Bonucci, Chiellini - Pereyra (53' Lichtsteiner), Vidal, Pirlo (65' Pogba), Marchisio, Asamoah - Llorente, Tevez (80' Giovinco).

Chievo Werona - Genoa CFC 1:2 (1:0)
1:0 - Zukanović 36'
1:1 - Matri 72
1:2 - Pinilla 84'

Czerwona kartka: Radovanović /73'/ (Chievo).

Udinese Calcio - Atalanta Bergamo 2:0 (2:0)