Holandia: Arkadiusz Milik bohaterem Ajaxu Amsterdam!

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

W sobotnim meczu 10. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał 3:1 Go Ahead Eagles, a ojcem pierwszego od 27 września zwycięstwa mistrzów Holandii był [tag=22007]Arkadiusz Milik[/tag]!

Na ligowy występ od pierwszej minuty Milik musiał czekać od 13 września, ale trener Frank de Boer nie musiał żałować, że w sobotni wieczór dał mu szansę od pierwszego gwizdka. 20-letni reprezentant Polski od samego początku był najjaśniejszą postacią Ajaxu. Już w 3. minucie wypracował Lasse Schoene sytuację bramkową, ale Duńczyk "okradł" go z asysty, w dobrej pozycji nie trafiając czysto w piłkę.

[ad=rectangle]

W 10. minucie Milik huknął z 20 metrów w słupek bramki rywali, a piłkę do bramki gości dobił Anwar El-Ghazi, dając Ajaxowi prowadzenie 1:0. Natomiast w 24. minucie Polak uwolnił się spod opieki obrońcy i z narożnika pola karnego uderzył dobrze w kierunku dalszego rogu bramki gości, ale świetną interwencją popisał się Erik Cummins.

Po okresie miażdżącej przewagi Ajaxu do głosu doszli rywale i w 28. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Fernando Lewisa. Po stracie gola powietrze uszło z podopiecznych de Boera, ale na początku II połowy z letargu wyrwał ich właśnie Milik. Młody Polak w 56. minucie klasowo wykorzystał dośrodkowanie Ricardo van Rhijna z prawego skrzydła, zmuszając Cumminsa do kapitulacji strzałem lewą nogą bez przyjęcia prosto z powietrza. Na kwadrans przed końcem prowadzenie Ajaxu podwyższył Schoene. Milik po raz drugi w sezonie rozegrał pełne 90 minut.

Gol Milika

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

20-latek wyciska maksimum z szans, jakie otrzymuje od de Boera. Był to dopiero jego piąty ligowy występ w tym sezonie, ledwie trzeci, który zaczął w "11", a drugi w pełnym wymiarze czasowy. Na boiskach Eredivisie spędził łącznie tylko 271 minut, ale wykorzystał ten czas na zdobycie trzech bramek, a przy kolejnej miał spory udział. Nie zapominajmy też o sześciopaku w Pucharze Holandii z IV-ligowym JOS Watergraafsmeer. Poza tym rozegrał 54 minuty w Lidze Mistrzów i w meczu z FC Barceloną (1:3) wypracował bramkową akcję swojego zespołu.

To pierwsze zwycięstwo Ajaxu od 27 września i spotkania z NAC Breda. Po 10 kolejkach zespół Milika ma na koncie 20 punktów i zajmuje 2. miejsce w tabeli Eredivisie. Do liderującego PSV Eindhoven ma jedno "oczko" straty, ale klub Philipsa swój mecz 10. serii z FC Utrecht rozegra w niedzielę.

Ajax Amsterdam - Go Ahead Eagles 3:1 (1:1) 1:0 - El Ghazi 10' 1:1 - Lewis 28' 2:1 - Milik 56' 3:1 - Schoene 75'

Arkadiusz Milik może czuć się niedocenionym przez Franka de Boera?