Premier League: Zwycięstwo Arsenalu, remis Liverpoolu

Dopiero trzecie zwycięstwo odniósł w tym sezonie Arsenal. Kanonierzy wygrali na wyjeździe z Sunderlandem 2:0, a czyste konto zachował Wojciech Szczęsny.

Bartosz Zimkowski

Arsenal pozostawał od trzech meczów bez zwycięstwa w Premier League. Najpierw zremisował z Tottenhamem Hotspur, później przegrał z Chelsea, a w ostatniej kolejce podzielił się punktami z Hull City.

Od pierwszych minut przewagę osiągnęli londyńczycy. Aktywny był Alexis Sanchez i Chilijczyk wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie po dwóch kwadransach. Sanchez przebiegł z piłką niemal pół boiska i pewnym strzałem zdobył gola.

Do końca pierwszej połowy więcej bramek nie było, a Sunderland nie był w stanie poważniej zagrozić Wojciechowi Szczęsnemu. Kanonierzy prowadzili zasłużenie, lecz również nie błyszczeli.
Po zmianie stron obraz gry nie zmieniał się, a Czarne Koty rezerwowymi starali się przedostać się pod pole karne rywali. To udawało się bardzo rzadko, a w doliczonym czasie gry Sanchez zdobył swojego drugiego gola i ustalił wynik spotkania na 2:0.

Słaby mecz na Anfield rozegrał Liverpool. The Reds wciąż pozostają w przeciętnej formie i nie potrafili ograć na swoim stadionie Hull City. Gospodarze groźniej zaczęli atakować dopiero w drugiej połowie, gdy na murawie zjawili się Philippe Coutinho oraz Rickie Lambert. W ostatniej akcji bohaterem mógł zostać Mario Balotelli, lecz Włoch nieczysto trafił w futbolówkę i nie skierował jej do siatki rywali. W Premier League wciąż pozostaje z zerowym kontem.