Premier League: West Ham United nadal zachwyca. Manchester City na rozkładzie Młotów!

West Ham United znów zaskoczył i pokonał na własnym stadionie mistrza Anglii Manchester City. To dopiero druga porażka The Citizens w obecnym sezonie.

Bartosz Zimkowski

W tygodniu Manchester City zremisował na wyjeździe z CSKA Moskwa w Lidze Mistrzów. The Citizens prowadzili w tym spotkaniu 2:0, ale nie potrafili utrzymać korzystnego dla siebie rezultatu. Manuel Pellegrini dokonał dwóch zmian w porównaniu do tego pojedynku.

W poprzednim sezonie Młoty aż cztery razy przegrały z Manchesterem City. Bieżące rozgrywki są już zupełnie inne. Londyńczycy zajmują czwartą pozycję, chociaż typowane były do spadku do The Championship.

Od pierwszych minut gra była ciekawa, a WHU wcale nie odstawał od rywali. W 19. minucie oko w oko z Joem Hartem stanął Enner Valencia, lecz górą był bramkarz gości. 120 sekund później padła już bramka dla londyńczyków. Tym razem Valencia otrzymał niezłe podanie i będąc w polu karnym zagrał na szósty metr, gdzie niepilnowany Morgan Amalfitano trafił do siatki przeciwnika.

Do końca pierwszej połowy lepsze okazje stworzyli sobie gospodarze. Nie potrafili ich wykorzystać, a Man City zawodził swoich kibiców.
Po zmianie stron mecz był jeszcze ciekawszy. Młoty cały czas prezentowały się dobrze, jednak z czasem Man City stwarzał sobie coraz groźniejsze okazje. Dobrą zmianę dał Stevan Jovetić wprowadzony za bezproduktywnego Edina Dzeko.

Wydawało się, że za chwilę bramkę strzelą goście, a do siatki trafili miejscowi. Po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska Diafra Sakho wygrał pojedynek główkowy i Hart nie zdążył ze skuteczną interwencją. Dla nowego napastnika WHU to szósty gol w szóstym kolejnym meczu.

Dwie minuty później kapitalną indywidualną akcją popisał się David Silva i mierzonym strzałem pokonał Adriana. Do końca spotkania Man City starał się doprowadzić do choćby remisu, ale tego dnia West Ham United prezentował się naprawdę dobrze i ostatecznie wygrał 2:1.

West Ham United - Manchester City 2:1 (1:0)
1:0 - Amalfitano 21'
2:0 - Sakho 75'
2:1 - Silva 77'

WHU: Adrian - Carl Jenkinson, James Collins, Winston Reid, Aaron Cresswell, Mark Noble, Alex Song, Morgan Amalfitano (67' Cheikhou Kouyate), Stewart Downing, Enner Valencia (77' Carlton Cole), Diafra Sakho (89' Kevin Nolan).

Man City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Eliaquim Mangala, Gael Clichy (79' Aleksandar Kolarov), Yaya Toure, Fernando (79' James Milner), Jesus Navas, David Silva, Sergio Aguero, Edin Dzeko (59' Stevan Jovetić).

Żółte kartki: Amalfitano, Song (WHU) oraz Kompany (Man City).

Sędzia: Martin Atkinson.