Niebywały "wyczyn" Pietrasiaka - strzelił dla Wisły więcej goli niż Niedzielan, Koniarek, Rios czy Matusiak!

13. kolejka T-ME okazała się pechowa dla Dariusza Pietrasiaka z Podbeskidzia Bielsko-Biała, który w meczu z Wisłą Kraków przy stanie 2:0 ustrzelił samobója, dając rywalom kontaktowego gola.

Maciej Kmita
Po 55 minutach gry Górale prowadzili przy Reymonta 22 2:0 dzięki dwóm bramkom Macieja Iwańskiego. W 62. minucie wiślacy złapali jednak kontakt z bielszczanami za sprawą Dariusza Pietrasiaka, który po zagraniu Pawła Brożka skierował piłkę do własnej siatki. Na kwadrans przed końcem wyrównał Łukasz Burliga, a w 82. minucie zwycięskiego gola dla Białej Gwiazdy zdobył Semir Stilić.
Nie byłoby w swojaku Pietrasiaka nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że było to już jego trzecie samobójcze trafienia w meczach z krakowską Wisłą! Wcześniej uczynił to jako zawodnik PGE GKS Bełchatów i Polonii Warszawa. Co ciekawe, to rekord w 87-letniej historii występów Białej Gwiazdy w ligowych mistrzostwach kraju - żaden inny zawodnik nie zdobył dla niej tyle swojaków, co właśnie dwukrotny reprezentant Polski! A ogółem to jego piąty samobój w T-Mobile Ekstraklasie.Samobóje Dariusza Pietrasiaka w T-ME:

Sezon Mecz Wynik
2005/2006 Legia Warszawa - PGE GKS Bełchatów 1:0
2006/2007 Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - PGE GKS BEŁCHATÓW 1:1
2008/2009 Wisła Kraków - PGE GKS BEŁCHATÓW 2:1
2010/2011 POLONIA WARSZAWA - Wisła Kraków 0:1
2014/2015 Wisła Kraków - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 3:2

Mało tego, choć Dariusz Pietrasiak nigdy nie grał w Wiśle, zdobył dla niej więcej bramek, niż nie najgorsi napastnicy, którzy grali przy Reymonta 22, jak Andrzej Niedzielan, Stanko Svitlica, Marek Koniarek, Igor Sypniewski, Radosław Matusiak, Andres Rios, pomocnicy Konrad Gołoś, Krzysztof Bukalski czy Łukasz Surma i legendy wiślackiej defensywy: Antoni Szymanowski i Adam Musiał. Wybrani zawodnicy Wisły Kraków, którzy zdobyli dla niej mniej bramek od Dariusza Pietrasiaka: