Messi tym razem został zmieniony, Argentyńczyk nie zszedł tak wcześnie od 5 lat

Lionel Messi spotkanie z Ajaxem Amsterdam zakończył już w 66. minucie. Okazuje się, że tak wcześnie nie został zmieniany już od 5 lat!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Ostatnio rozgorzała dyskusja na temat zmian przeprowadzanych w trakcie meczu przez Luisa Enrique. Według części hiszpańskich mediów, trener FC Barcelony w spotkaniu z Elche chciał zmienić Lionela Messiego, ale po krótkiej rozmowie z Argentyńczykiem, ostatecznie boisko opuścił Neymar.

W kolejnym meczu, z Ajaxem Amsterdam, szkoleniowiec dał już odpocząć 4-krotnemu zdobywcy Złotej Piłki. Przy stanie 2:0 dla gospodarzy, w 66. minucie, zastąpił go Munir El Haddadi. Co ciekawe, to najwcześniejsza roszada z Messim w roli schodzącego od 5 lat! Naturalnie, Argentyńczykowi zdarzały się zejścia w pierwszej połowie lub w przerwie, ale były one związane wyłącznie z urazami.

22 września 2009 roku Messi opuścił boisko w 65. minucie. Miało to miejsce podczas wyjazdowego starcia z Racingiem Santander, kiedy goście prowadzili już 4:0 (ostatecznie zakończyło się ich wygraną 4:1). Od tego czasu, jeśli już pojawił się w podstawowym składzie, a miało to miejsce 243 razy, był zmieniany tylko... 16-krotnie!

W ostatnich dwóch sezonach Messiemu zdarzyły się 4 razy jeszcze wcześniejsze zmiany, jednak wynikały one z kontuzji.

Messi był najbardziej eksploatowany w sezonie 2011/2012, kiedy to na 60 spotkań, 57 razy zagrał w pełnym wymiarze czasowym i 3 razy wschodził z ławki rezerwowych. Tym samym ani razu przedwcześnie nie opuścił boiska.

Statystyki występów Messiego w ostatnich 5 latach (oficjalne mecze FC Barcelony):