Fantastyczny wyczyn Luiza Adriano! Rekord Messiego wyrównany!

Wtorkowy występ Luiza Adriano w Lidze Mistrzów przejdzie do historii. Brazylijczyk pięć razy umieścił piłkę w bramce BATE Borysów i tym samym powtórzył wyczyn Leo Messiego sprzed dwóch lat.

Bartosz Wiśniewski
Dwa lata temu do historii wpisał się Lionel Messi, który jako pierwszy zawodnik strzelił w jednym meczu Ligi Mistrzów aż pięć goli! 21 październik 2014 roku wyczyn ten wyrównał Luiz Adriano. Jego Szachtar Donieck wygrał na wyjeździe 7:0 z BATE Borysów.
Na dodatek Brazylijczyk w jednej połowie strzelił cztery bramki i jest pierwszym graczem, któremu udała się ta sztuka. Na zdobycie klasycznego hat-tricka 27-latek potrzebował zaledwie ośmiu minut. Szybszy w 2011 roku był tylko Bafetimbi Gomis, który potrzebował na to 60 sekund mniej.

Cały wtorkowy wieczór Champions League obfitował w bardzo wiele goli! Podczas ośmiu spotkań aż 40 zawodników wpisało się na listę strzelców, co jest kolejnym rekordem. Tylko 1 października 1997 padło więcej goli, ale wówczas rozegranych zostało dwanaście pojedynków.

LM: Fenomenalny Bayern, gol "Lewego"! Wygrana Barcelony, wielki wyczyn gwiazdy Szachtara

Czy już w niedalekiej historii któryś z piłkarzy strzeli sześć bramek w jednym meczu LM?