Pierwszy gol Roberta Lewandowskiego dla Bayernu w Lidze Mistrzów!

W trzecim występie w Champions League w nowych barwach polski snajper wpisał się na listę strzelców. "Lewy" pokonał bramkarza AS Romy w spotkaniu na Stadio Olimpico.

Konrad Kostorz
W spotkaniach z Manchesterem City (1:0) oraz CSKA Moskwa (1:0) Robert Lewandowski rozegrał łącznie 179 minut i nie znalazł drogi do bramki. Gole zdobywali jego koledzy: Jerome Boateng i Thomas Mueller.
W rywalizacji z AS Romą wynik otworzył Arjen Robben. W 23. minucie w jego ślady poszedł Mario Goetze, a kilka chwil na listę strzelców wpisał się "Lewy". Polak doszedł do dośrodkowania Juana Bernata z lewego skrzydła i uderzeniem głową z 6 metrów nie dał szans Morganowi De Sanctisowi, podwyższając prowadzenie Bayernu Monachium na 3:0.

Dla Lewandowskiego bramka strzelona Romie była 18. trafieniem w 31. występie w Lidze Mistrzów. Wszystkie poprzednie gole zdobył dla Borussia Dortmund. W Bayernie zagrał do tej pory 12-krotnie i strzelił pięć bramek.

AS Roma - Bayern Monachium 1:7 (0:5)
0:1 - Robben 9'
0:2 - Goetze 23'
0:3 - Lewandowski 25'
0:4 - Robben 30'
0:5 - Mueller (k.) 36'
1:5 - Gervinho 65'
1:6 - Ribery 78'