Serie A: Gol zdobyty ręką dał punkt beniaminkowi, Piotr Zieliński wrócił do gry

Na zakończenie 7. kolejki Serie A Genoa CFC tylko zremisowała na własnym terenie z Empoli FC. Przyjezdni doprowadzili do wyrównania w kontrowersyjnych okolicznościach.

Konrad Kostorz

Genueńczycy objęli prowadzenie po strzale sprzed pola karnego Andrei Bertolacciego. Empoli wyrównało w 78. minucie po dośrodkowaniu Mirko Valdifioriego z rzutu rożnego, zgraniu Massimo Maccarone i przypadkowym strzale Lorenzo Tonellego.

Piłka odbiła się od ręki obrońcy Empoli, co zupełnie zaskoczyło Mattię Perina, który nie zdążył z interwencją. Gospodarze długo protestowali, ale arbiter zaliczył bramkę, która dała "oczko" beniaminkowi.
W 69. minucie na murawę wszedł Piotr Zieliński, który wykazywał się dużą aktywnością i zaprezentował się z dobrej strony. Ofensywny pomocnik wystąpił po raz czwarty w sezonie, wracając do gry po kilkutygodniowej przerwie. W spotkaniach z Chievo (1:1) oraz Palermo (3:0) 20-latek nie otrzymał szansy od trenera.

Genoa CFC - Empoli FC 1:1 (1:0)
1:0 - Bertolacci 14'
1:1 - Tonelli 78'

TABELA SERIE A ->>>

Serie A: Fenomenalna końcowka hitu kolejki, Inter znalazł odpowiedź na gole Napoli!

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)