Wisła Kraków czekała na taki triumf ponad 10 lat

Wisła Kraków przerwała czarną serię porażek bez zdobycia gola i w 12. kolejce T-ME rozbiła na Górnika w Zabrzu 5:0. To wyjazdowy triumf, na jaki Biała Gwiazda czekała ponad 10 lat!

Maciej Kmita
Po porażce 0:2 w 11. kolejce z Jagiellonią Białystok napisaliśmy, że forma Wisły Kraków w III kadencji Franciszka Smudy przypomina sinusoidę z wysokimi amplitudami. Biała Gwiazda pod wodzą "Franza" bije na przemian chlubne i niechlubne rekordy.
Nigdy wcześniej w trwającej od grudnia 1997 roku "erze Tele-Foniki" Wisła nie przegrała do zera trzech kolejnych ligowych spotkań, a to zdarzyło jej się między 9. a 11. kolejką, ulegając Legii Warszawa (0:3), Cracovii (0:1) i Jagiellonii  (0:2). Mało tego, w międzyczasie krakowianie przegrali jeszcze w Pucharze Polski z Lechem Poznań (0:2) - cztery kolejne porażki do zera, licząc wszystkie rozgrywki, to też najczarniejsza seria Wisły Cupiała.

Seria, którą wiślacy przerwali w imponującym stylu, wygrywając przy Roseevelta aż 5:0, co oznacza, że drużyna Smudy znów idzie od ściany do ściany. Było to bowiem najwyższe wyjazdowe zwycięstwo Białej Gwiazdy od... 25 września 2004 roku, gdy Wisła Henryka Kasperczaka pokonała w Lubinie Zagłębie 7:1. Nawet mistrzowskie drużyny Macieja Skorży (2007-2010) czy Roberta Maaskanta (2010-2011) nie potrafiły wygrać na wyjeździe tak wysoko.