Primera Division: Deportivo zatrzymało Valencię! Wilk w pierwszym składzie

W drugim niedzielnym meczu 8. kolejki Primera Division Deportivo La Coruna z Cezarym Wilkiem w wyjściowej "11" pokonało u siebie Valencię, która przyjechała na El Riazor jako wicelider tabeli.

Maciej Kmita
Po czterech kolejnych porażkach trener Deportivo Victor Fernandez dokonał zmian w wyjściowym składzie beniaminka, czego beneficjentem był Cezary Wilk, dla którego to premierowy w tym sezonie ligowy występ od pierwszej minuty i dopiero drugi w ogóle - zadebiutował w La Liga w minionej kolejce.
Na tle rewelacji Primera Division Polak zaprezentował się bardzo poprawnie. Był pożyteczny dla Depor w defensywie, a w rozegraniu ograniczał się do najprostszych rozwiązań, nie popełniając przy tym błędów. Wychowanek Polonii Warszawa spędził na boisku pełne 90 minut.

Deportivo objęło prowadzenie w 36. minucie, gdy piłkę do własnej bramki skierował Jose Gaya. Zawodnik gości uczynił to po "główce" Wilka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Siedem minut później drugi cios w imieniu gospodarzy wyprowadził Lucas Perez i na przerwę drużyna Wilka schodziła z dwubramkowym prowadzeniem, które po zmianie stron powiększyła za sprawą Toche.

To drugie ligowe zwycięstwo Deportivo w tym sezonie, dzięki któremu zespół z La Coruny opuścił nie tylko ostatnie miejsce w tabeli, ale w ogóle strefę spadkową. Pierwszy komplet punktów Brancoazuis wywalczyli 15 września w meczu 3. kolejki z innym beniaminkiem SD Eibar (1:0). W czterech następnych spotkaniach schodzili z boiska pokonani.

Dla Valencii, która jest rewelacją sezonu, to natomiast pierwsza ligowa porażka. W siedmiu poprzednich meczach Nuno Santo zdobył aż 17 punktów.

Deportivo La Coruna - Valencia CF 3:0 (2:0)
1:0 - Gaya (sam.) 36'
2:0 - Perez 43'
3:0 - Toche 79'