Wyspiarze zatrzymali Chojniczankę - relacja z meczu Flota Świnoujście - Chojniczanka Chojnice

Flota Świnoujście po bardzo interesującym spotkaniu wygrała 2:1 z Chojniczanką Chojnice, która od ośmiu spotkań była niepokonana. Wyspiarze tym samym zbliżyli się do czołówki I ligi.

Bartosz Wiśniewski
W pierwszych fragmentach spotkania drużyny nie stworzyły sobie żadnej dogodnej sytuacji. W 9. minucie zagotowało się na placu gry, kiedy to ostro faulował Marek Niewiada, który miał na swoim koncie już żółty kartonik. Sędzia jednak pozostał niewzruszony.
Kilka chwil później goście mieli rzut wolny. Do piłki podszedł Przemysław Pietruszka, a w polu karnym popychany był Rafał Siemaszko. Arbiter słusznie wskazał na 11. metr, a Tomasz Mikołajczak pewnie wykorzystał rzut karny.

Po golu dla Chojniczanki swoją szansę chciała stworzyć Flota, jednak rozgrywała piłkę wolno i bez pomysłu. W 23. minucie piłkę ręką w polu karnym zagrywał Piotr Kieruzel, lecz sędzia nie podyktował jedenastki. Goście odpowiedzieli groźną kontrą, którą uderzeniem zakończył Tomasz Mikołajczak. Futbolówka trafiła jednak w słupek.

Już w pierwszej części gry sędzia powinien pokazać chociaż jedną czerwoną kartką. Piłkarze grali bardzo brutalnie i co chwilę dochodziło do spięć na boisku.

Od początku drugiej połowie Flota Świnoujście przystąpiła do ataków. Najpierw strzelał Arkadiusz Reca, ale świetnie obronił Michał Dumieński. Następnie po dośrodkowaniu Recy do piłki najwyżej wyskoczył Brud, ale uderzył niecelnie. W 60. minucie gospodarze w końcu osiągnęli swój cel i po ogromnym zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki wpakował Sebastian Olszar.

Wyspiarze poszli za ciosem i w 76. minucie składną akcje na gola zamienił Arkadiusz Reca - wychowanek Chojniczanki Chojnice. Pomimo rozpaczliwych ataków gości wynik już się nie zmienił i to Flota zdobyła trzy oczka.

Flota Świnoujście - Chojniczanka Chojnice 2:1 (0:1)
0:1 - Tomasz Mikołajczak 14' (k)
1:1 - Sebastian Olszar 60'
2:1 - Arkadiusz Reca 76'

Flota Świnoujście: Darko Brljak, Łukasz Sołowiej, Michał Stasiak, Marek Opałacz, Sebastian Kamiński, Marek Niewiada, Daniel Brud (74' Dawid Kort), Rafał Grzelak, Arkadiusz Reca (77' Nenad Erić), Sebastian Olszar, Charles Nwaogu (84' Dawid Retlewski).

Chojniczanka Chojnice: Michał Dumieński, Daniel Chyła, Piotr Kieruzel, Błażej Radler, Przemysław Pietruszka, Marek Gancarczyk, Paweł Zawistowski, Krystian Feciuch, Tomasz Mikołajczak, Bartłomiej Niedziela (78' Wojciech Lisowski), Rafał Siemaszko (64' Paweł Iwanicki).

Sędzia: Sebastian Tarnowski.

Żółte kartki: Niewiada, Brud, Kamiński, Opałacz (Flota), Gancarczyk, Zawistowski (Chojniczanka).