Premier League: Genialny Sergio Aguero w pojedynkę ograł Tottenham!

Za nami szalony mecz na Etihad Stadium - z pięcioma golami i czterema rzutami karnymi! Manchester City pokonał Tottenham, a losy rywalizacji w pojedynkę rozstrzygnął Sergio Aguero!

Konfrontacja była ciekawa od samego początku i nie trzeba było długo czekać na gole. W 13. minucie gospodarze objęli prowadzenie. W polu karnym Sergio Aguero krótkim zwodem oszukał Younesa Kaboula i mocnym płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Hugo Llorisa. Odpowiedź Kogutów była jednak natychmiastowa, choć duży w tym udział miał fatalnie interweniujący na własnej połowie Fernando. Ostatecznie akcję finalizował Christian Eriksen. Joe Hart trącił piłkę po jego strzale, lecz ta odbiła się od poprzeczki i ugrzęzła w siatce.

Później Tottenham grał przyzwoicie, jednak popełniał błędy w tyłach, prokurując aż dwa rzuty karne. Pierwszy miał miejsce po faulu Erika Lameli na Franku Lampardzie, natomiast przy drugim Kaboul przewinił na Davidzie Silvie. W obu przypadkach do futbolówki ustawionej na "wapnie" podszedł Aguero, ale trafił tylko raz! Drugą jedenastkę obronił Lloris, zaś dobitka Argentyńczyka była niecelna. [ad=rectangle] Po przerwie emocji i rzutów karnych także nie zabrakło! Najpierw fenomenalną szansę na wyrównanie zmarnował Roberto Soldado, który oddał z 11 metrów anemiczny płaski strzał i górą był Hart. Decydująca dla losów potyczki była natomiast sytuacja z 66. minuty. Wówczas jedenastkę sprokurował Federico Fazio, który sfaulował zamykającego akcję oskrzydlającą Aguero. Zawodnik Kogutów otrzymał czerwoną kartkę, a sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany.

Reprezentant Argentyny - mimo że jednego rzutu karnego nie wykorzystał - zaliczył w sobotę fenomenalny występ, a przypieczętował go jeszcze jednym golem - w 75. minucie. Oddał wówczas precyzyjny strzał w długi róg, przy którym Lloris był bez szans.

Podopieczni Manuela Pellegriniego mają aktualnie 17 punktów i umocnili się na 2. miejscu w tabeli.

Manchester City - Tottenham Hotspur 4:1 (2:1) 1:0 - Sergio Aguero 13' 1:1 - Christian Eriksen 15' 2:1 - Sergio Aguero (k.) 20' 3:1 - Sergio Aguero (k.) 68' 4:1 - Sergio Aguero 75'

W 32. minucie Sergio Aguero (Manchester City) nie wykorzystał rzutu karnego (Hugo Lloris obronił).

W 62. minucie Roberto Soldado (Tottenham Hotspur) nie wykorzystał rzutu karnego (Joe Hart obronił).

Manchester City: Joe Hart - Gael Clichy, Martin Demichelis, Vincent Kompany, Bacary Sagna, James Milner, Frank Lampard (28' Fernandinho), Fernando (77' Yaya Toure), Jesus Navas, David Silva (70' Stevan Jovetić), Sergio Aguero.

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris - Eric Dier, Federico Fazio, Younes Kaboul, Danny Rose, Etienne Capoue (60' Moussa Dembele), Ryan Mason (70' Jan Vertonghen), Nacer Chadli, Christian Eriksen, Erik Lamela (61' Andros Townsend), Roberto Soldado.

Żółte kartki: Jesus Navas (Man City) oraz Ryan Mason, Eric Dier (Tottenham).

Czerwona kartka: Federico Fazio /67' za faul/ (Tottenham).

Sędzia: Jonathan Moss.