Bundesliga: Pogrom w Monachium bez udziału "Lewego", beniaminek ograł Borussię!

Bawarczycy zdobyli aż sześć goli, a Borussią uległa na wyjeździe 1.FC Koeln z trzema Polakami w składzie. Bayer prowadził w Stuttgarcie różnicą trzech goli, ale nie odniósł zwycięstwa.

Konrad Kostorz
Bayern w trzech poprzednich spotkaniach zaaplikował Werderowi 18 goli. W sobotę podopieczni Pepa Guardioli utrzymali nieprawdopodobną wprost średnią zdobywanych bramek i Raphael Wolf musiał aż 6-krotnie wyjmować piłkę z siatki! Odnotujmy, że poturbowany w meczu Polski ze Szkocją Robert Lewandowski dostał tym razem wolne od trenera, a jego miejsce na "szpicy" zajął Thomas Mueller. Nasz rodak jest szykowany do gry w nadchodzącym pojedynku z AS Romą w Lidze Mistrzów.Nieoczekiwanie dwa razy ze zdobytego gola cieszył się kapitan Philipp Lahm, który rzadko wpisuje się na listę strzelców. Takim samym dorobkiem może pochwalić się Mario Goetze, który z sześcioma trafieniami na koncie został nowym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych. Nie można zapominać o premierowym golu w Bundeslidze Xabiego Alonso. Hiszpan w 27. minucie sprytnym strzałem z rzutu wolnego z 18 metrów zaskoczył golkipera, posyłając piłkę pod murem.
Na Allianz Arena kibice byli w ostatnich miesiącach świadkami wyższych zwycięstw gospodarzy, ale ekipa Robina Dutta wykazała się porażającą bezradnością. Manuel Neuer ani razu nie został zmuszony do wysiłku, a defensorzy Bayernu mogli rozegrać praktycznie całe zawody na połowie przeciwnika. Ilkay Gundogan powrócił do gry po 430 dniach przerwy(!), ale nie może być w pełni zadowolony. Borussia doznała bowiem kolejnej porażki i spadła na 14. pozycję w tabeli. Przed przerwą zespół Juergena Kloppa miał wprawdzie przewagę nad gospodarzami, ale niewiele z tego wynikało. Marco Reus i Henrich Mchitarjan podjęli wiele wysiłków, by złamać defensywę 1.FC, jednak bezskutecznie. Tymczasem w 39. minucie koszmarną postawę obrońców BVB skwapliwie wykorzystał Kevin Vogt - po otrzymaniu podania od Marcela Risse wbiegł w uliczkę między dwóch rywali i z zimną krwią pokonał Romana Weidenfellera.
Paweł Olkowski rozegrał przeciwko BVB 90 minut i był wyróżniającym się zawodnikiem Paweł Olkowski rozegrał przeciwko BVB 90 minut i był wyróżniającym się zawodnikiem
Drugą odsłonę dortmundczycy rozpoczęli z wysokiego "C", ponieważ Ciro Immobile wykorzystał świetne dogranie Reusa. Gdy wydawało się, że goście przejmą kontrolę nad rywalizacją i zadadzą kolejne ciosy, ponownie głowę straciła defensywa Borussii na czele z Weidenfellerem. Po dośrodkowaniu Yuyi Osako doświadczony golkiper i Piszczek minęli się z piłką, a Simonowi Zollerowi pozostało posłać ją do pustej bramki.

W końcówce meczu podopieczni Juergena Kloppa nie stworzyli ani jednej klarownej okazji, by zdobyć bramkę. Kolończycy z kolei wyprowadzali groźne kontrataki, w których prym wiódł wprowadzony do gry Sławomir Peszko. Przez całe zawody aktywny był Paweł Olkowski, który ofensywnymi wejściami zmuszał do dużego wysiłku Kevina Grosskreutza. Przed ostatni kwadrans na murawie przebywał natomiast Adam Matuszczyk i dobrze wywiązał się ze swojej roli.

Co najmniej do niedzieli wiceliderem rozgrywek będzie Borussia z Moenchengladbach. Drużyna Luciena Favre'a zasłużenie ograła na wyjeździe słabo dysponowany Hannover. Dwie bramki strzelił Max Kruse, natomiast Granit Xhaka trafił bezpośrednio z rzutu wolnego. Artur Sobiech wszedł na murawę w 75. minucie. Na podium plasuje się również FSV Mainz po pokonaniu FC Augsburg. Ładne gole po akcjach w polu karnym zdobyli Jonas Hofmann oraz Jairo Samperio i to wystarczyło do zgarnięcia kompletu "oczek".

Ogromnych emocji dostarczyła konfrontacja w Stuttgarcie. Na początku kapitalnie radził sobie Heung-Min Son i dwa razy zmusił do kapitulacji Thorstena Kirschbauma. Na 3:0 podwyższył po pięknej indywidualnej akcji Karim Bellarabi i wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte. Drużyna Armina Veha nie zamierzała się poddawać, a Bernd Leno po zmianie stron został pokonany aż trzy razy! Asystą i golem popisał się Florian Klein, za to do wyrównania po podaniu Filipa Kosticia doprowadził Martin Harnik. Dodajmy, że w doliczonym czasie gry Leno dwukrotnie musiał ratować Aptekarzy przed porażką po groźnym uderzeniach Harnika. Sebastian Boenisch znalazł się tym razem poza meczową "18" Bayeru.

Wyjazdowe przełamanie Wilków! Drużyna Dietera Heckinga wreszcie zwyciężyła poza własnym terenem, a stało się to głównie za sprawą Daniela Caligiuriego, który od 2005 do 2013 roku był zawodnikiem Freiburga. Na dwie bramki 26-letniego pomocnika zdołał odpowiedzieć jedynie w końcówce Sebastian Kerk i trzy punkty wywalczyli przyjezdni. Mateusz Klich tradycyjnie nie zmieścił się nawet wśród rezerwowych.