Szczęśliwe zwycięstwo Wojskowych - relacja z meczu Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

W piątkowym spotkaniu więcej sytuacji stworzyła sobie Lechia Gdańsk, ale to Legia Warszawa była skuteczniejsza i po bramce Orlando Sa może zapisać na swoim koncie kolejne trzy punkty!

Bartosz Wiśniewski
W początkowej fazie meczu zarówno Legia Warszawa jak i Lechia Gdańsk stwarzały sobie sytuacje, chociaż groźniejsi byli gospodarze. W 7. minucie świetny kontratak wyprowadzili gracze ze Stolicy. Michał Kucharczyk z ostrego kąta nie pokonał jednak Mateusza Bąka, który interweniował na raty.
Wojskowi jeszcze kilka razy zagrozili bramce Lechii, ale to goście w 22. minucie byli blisko strzelenia bramki na 0:1! Z dystansu ładnie uderzył Stojan Vranjes. Obronił Dusan Kuciak, a w dobitce Bruno Nazario nie potrafił wpakować piłki do bramki!

W 32. minucie fatalny błąd popełnił Bąk, który źle obliczył tor lotu piłki i się z nią minął. Z linii pola karnego główkował Igor Lewczuk i bramkarz gdańszczan zdołał wrócić między słupki, i sparował futbolówkę na poprzeczkę! Do końca pierwszej połowy żadna z ekip nie zaprezentowała już nic ciekawego.

Na początku drugiej części gry do ataku ruszyli goście. Lechiści zagrali na jeden kontakt, ale Bruno Nazario minimalnie chybił z dystansu! Chwilę później bardzo dobrą interwencję zanotował Kuciak, który zatrzymał Colaka.

W 64. minucie odpowiedziała Legia. Główkował Orlando Sa, ale w ostatniej chwili szczęśliwie interweniował Janicki wraz z Bąkiem, którzy wybili piłkę na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później kolejny raz pewnie w obronie zachował się młody stoper Lechii.

Gdańszczanie mieli jeszcze kilka sytuacji. Szansę na zdobycie bramki mieli Vranjes i Nazairo, jednak wciąż brakowało im dokładności. W 87. minucie do rzutu wolnego poszedł Ondrej Duda i dośrodkował w pole karne, gdzie Orlando Sa skierował piłkę do siatki! Goście nie byli już w stanie nawiązać walki i mecz zakończył się wygraną gospodarzy.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
1:0 - Orlando Sa 87'

Legia Warszawa: Dusan Kuciak, Łukasz Broź, Igor Lewczuk, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski (76' Guilherme), Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk (80' Marek Saganowski), Miroslav Radović (45' Ondrej Duda), Orlando Sa.

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk, Marcin Pietrowski, Rafał Janicki, Tiago Valente, Nikola Leković, Maciej Makuszewski (73' Mateusz Możdżeń), Ariel Borysiuk (89' Kevin Friesenbichler), Daniel Łukasik, Bruno Nazario (89' Piotr Grzelczak), Stojan Vranjes, Antonio Colak.

Sędzia: Paweł Gil.