Sparingowo: Lech Poznań z kłopotami pokonał III-ligowca

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Swarzędzu miejscowa Unia przegrała z Lechem Poznań 0:1. Decydującego gola zdobył w drugiej połowie Karol Linetty.

Szymon Mierzyński
III-ligowiec wyszedł na boisko bardzo zdeterminowany, zwarł szyki w tyłach i wicemistrz Polski miał spore kłopoty z oddawaniem groźnych strzałów. Co więcej, w 7. minucie mogło się zrobić sensacyjnie, gdyby Wojciech Antczak wykorzystał sytuację sam na sam z Jasminem Buriciem. Górą był jednak bośniacki golkiper.W pierwszej połowie ekipa Macieja Skorży miała tylko dwie klarowne okazje. Najpierw Łukasz Spychalski kapitalnie obronił precyzyjny strzał Dawida Kownackiego z 14 metrów, a tuż przed przerwą w idealnej sytuacji spudłował głową Kamil Jóźwiak.
Po zmianie stron na boisko wszedł teoretycznie silniejszy skład Kolejorza, lecz także on miał problem ze sforsowaniem defensywy przeciwnika. Gol padł dopiero w 54. minucie i to po błędzie Pawła Besera, który broniąc uderzenie z dystansu Szymona Pawłowskiego odbił futbolówkę przed siebie. Z tego prezentu skrzętnie skorzystał Karol Linetty.

W końcówce poznaniacy mogli jeszcze poprawić wynik, jednak Gergo Lovrencsics nie trafił w bramkę z kilku metrów, zaś Zaur Sadajew przegrał pojedynek sam na sam z Beserem.

W niedzielę lechitów czeka wyjazdowe spotkanie 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Koroną Kielce. Dzień wcześniej Unia - w ramach 12. serii III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej - podejmie Chełminiankę Chełmno.

Unia Swarzędz - Lech Poznań 0:1 (0:0)
0:1 - Karol Linetty 54'

/grano 2 x 35 minut/

Unia Swarzędz: Łukasz Spychalski (36' Paweł Beser) - Piotr Ciesielski, Mateusz Świergiel (36' Konrad Zandrowicz), Wojciech Antczak (36' Maciej Skrzypczak), Marcin Wasielewski (36' Michał Stawiński), Mateusz Molewski (36' Adam Gajda), Paweł Koralewski (36' Mateusz Sobkowiak), Filip Soboń (36' Krystian Antczak), Tomasz Węcławek (36' Paweł Noga), Mateusz Gozdek (36' Marek Gołembowski), Tomasz Neumann (36' Marcin Jędrzejczak).

Lech Poznań: Jasmin Burić (36' Maciej Gostomski) - Kamil Jóźwiak (36' Hubert Wołąkiewicz), Paulus Arajuuri (36' Jan Bednarek), Wiktor Witt (36' Marcin Kamiński), Kacper Wojdak (36' Barry Douglas), Marcin Gawron (36' Łukasz Trałka), Niklas Zulciak (36' Karol Linetty), Dariusz Formella (36' Gergo Lovrencsics), Jakub Serafin (36' Darko Jevtić), Muhamed Keita (36' Szymon Pawłowski), Dawid Kownacki (36' Zaur Sadajew).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).