Towarzysko: Solidna forma Trójkolorowych, trzy gole kadry Didiera Deschampsa

Francuzi po pokonaniu w sobotę Portugalii poradzili sobie z reprezentantami Armenii w wyjazdowym meczu towarzyskim. Gole zdobyli napastnicy: Loic Remy i Andre-Pierre Gignac.

Konrad Kostorz
Wskutek reformy eliminacji mistrzostw Europy gospodarze najbliższego turnieju są zobowiązani do rozgrywania spotkań towarzyskich w terminach meczów kwalifikacyjnych z zespołami występujących w grupie I. Zespół Didiera Deschampsa na razie nie zawodzi i pokonał już Portugalię (2:1) oraz Armenię, natomiast we wrześniu zremisował 1:1 z Serbią.
W pojedynku rozegranym w Erewaniu selekcjoner Les Bleus nie wystawił najmocniejszego składu. W linii ataku zabrakło Karima Benzemę, a jego miejsce zajął Andre-Pierre Gignac. Znajdujący się w wysokiej formie napastnik Olympique Marsylia nie zawiódł oczekiwań - w 7. minucie wyłożył jak na tacy piłkę Loikowi Remy'emu, a po zmianie stron pewnym strzałem wykorzystał rzut karny.

Trójkolorowi mogli odnieść wyższe zwycięstwo, ale skuteczności pod ormiańską bramką zabrakło Remy'emu oraz wprowadzonemu do gry po przerwie Paulowi Pogbie. Rezultat ustalił w końcówce Antoine Griezmann po kolejnym udanym zagraniu świetnie dysponowanego Gignaca.

W listopadzie Francuzów czekają kolejne pojedynki kontrolne - tym razem z Albanią oraz Szwecją.

Armenia - Francja 0:3 (0:1)