Towarzysko: Siedem goli Argentyny z egzotycznym rywalem, Messi w pogoni za Batistutą

Wicemistrzowie świata po porażce z Brazylią w kolejnym meczu urządzili sobie strzelecki festiwal. Po dwie bramki zdobyli Nicolas Gaitan, Gonzalo Higuain oraz Lionel Messi.

Albicelestes w sobotę ulegli 0:2 Canarinhos i była to ich pierwsza porażka pod wodzą Gerardo Martino. Drugi zespół ostatniego mundialu odegrał się na 164. zespole rankingu FIFA, strzelając w Hongkongu aż siedem goli. [ad=rectangle] W pierwszej połowie drogę do bramki znaleźli Ever Banega, Gonzalo Higuain oraz Nicolas Gaitan, natomiast po zmianie stron dwukrotnie trafił Lionel Messi, który na murawę wszedł dopiero w 60. minucie.

Gwiazdor FC Barcelony skorzystał z podań Banegi i Higuaina, zdobywając swojego 43. i 44. gola w narodowych barwach. Messi zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji wszech czasów i goni rekordzistę kadry Gabriela Batistutę, który wpisał się na listę strzelców 56 razy.

Argentyńczycy przygotowują się do zaplanowanego na czerwiec i lipiec 2015 roku turnieju Copa America. Na kontynencie południowoamerykańskim nie triumfowali od 1993 roku.

Hongkongu - Argentyna 0:7 (0:3) 0:1 - Banega 18' 0:2 - Higuain 41' 0:3 - Gaitan 43' 0:4 - Higuain 53' 0:5 - Messi 65' 0:6 - Gaitan 72' 0:7 - Messi 84'

Skład Argentyny: Guzman (46' Marchesin) - Roncaglia (60' Zabaleta), Otamendi, Vergini, Vangioni - Perez (73' Pereyra), Gago (73' Mascherano), Banega, Pastore (60' Messi) - Gaitan (73' di Maria), Higuain.