Sparingowo: Lech Poznań gładko pokonał III-ligowca

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Poznaniu Lech wygrał z Jarotą Jarocin 3:0. Bramki dla wicemistrza Polski zdobyli Luis Henriquez, Dariusz Formella oraz Hubert Wołąkiewicz.

Szymon Mierzyński

Z różnych powodów (przede wszystkim związanych z kontuzjami) trener Maciej Skorża nie skorzystał w czwartek z usług: Krzysztofa Kotorowskiego, Macieja Wilusza, Kebby Ceesaya, Darko Jevticia, Kaspera Hamalainena, Szymona Pawłowskiego, Dawida Kownackiego, Vojo Ubiparipa i Zaura Sadajewa.

W związku z tym szansę występu dostało trzech piłkarzy z rezerw: Piotr Rymar, Jakub Serafin oraz Niklas Zulciak.
Sztaby obu zespołów umówiły się na dość nietypowy pojedynek, bowiem pierwsza połowa trwała 45 minut, a druga tylko 30. Wszystko co najciekawsze wydarzyło się przed przerwą. Kolejorz wyszedł na prowadzenie już w 4. minucie, gdy ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Luis Henriquez.

Drugą bramkę zdobył Dariusz Formella, wykorzystując płaskie dośrodkowanie Huberta Wołąkiewicza. Dziesięć minut później asystent przy tym trafieniu sam wpakował piłkę do siatki ustalając rezultat na 3:0. Doświadczony defensor skutecznie wykonał rzut karny.

Druga połowa, w której na murawie pojawili się m. in. Jasmin Burić, Marcin Kamiński, Karol Linetty oraz Gergo Lovrencsics, nie dostarczyła już emocji, a klarownych sytuacji było jak na lekarstwo.

W niedzielę ekipę Macieja Skorży czeka następne spotkanie - tym razem o stawkę. W ramach 11. kolejki T-Mobile Ekstraklasy na Inea Stadion przyjedzie PGE GKS Bełchatów.

Lech Poznań - Jarota Jarocin 3:0 (3:0)
1:0 - Luis Henriquez 4'
2:0 - Dariusz Formella 22'
3:0 - Hubert Wołąkiewicz (k.) 32'

/grano 1 x 45 minut i 1 x 30 minut/

Lech Poznań: Maciej Gostomski (46' Jasmin Burić) - Hubert Wołąkiewicz (46' Marcin Kamiński), Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Luis Henriquez, Szymon Drewniak, Piotr Rymar (46' Karol Linetty), Jakub Serafin, Niklas Zulciak (46' Gergo Lovrencsics), Muhamed Keita, Dariusz Formella (65' Piotr Rymar).

Jarota Jarocin: Simon Krawczyk (46' Adrian Szady) - Jędrzej Ludwiczak (46' David Dolata), Igor Skowron (46' Bartosz Kieliba), Krzysztof Czabański (46' Maciej Stronka), Jakub Adamkiewicz (46' Miłosz Filipiak), Filip Taczała (46' Michał Grobelny), Szymon Udzik (46' Adam Durowicz), Piotr Sapritonow (46' Adrian Cieślak), Bartosz Cierniewski (46' Dominik Chromiński), Hubert Antkowiak (46' Piotr Skokowski), Krystian Benuszak (46' Michał Goliński).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).