Tomasz Hajto obserwuje Lechię Gdańsk przy Roosevelta

Tomasz Hajto pojawił się na niedzielnym meczu przy Roosevelta, gdzie Górnik Zabrze podejmuje Lechię Gdańsk. Szkoleniowiec - mimo protestów - ma wkrótce objąć drużynę z Trójmiasta.

Marcin Ziach
Wszystko wskazuje na to, że saga związana z poszukiwaniami nowego trenera Lechii Gdańsk dobiega końca. Na niedzielnym meczu Górnik Zabrze z biało-zielonymi pojawił się Tomasz Hajto, który ma objąć drużynę z Trójmiasta w najbliższym czasie.
Były reprezentant Polski na trybunie głównej stadionu im. Ernesta Pohla pojawił się wraz z żoną pół godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Szczegółowo analizował skład, dopisując swoje uwagi na jego odwrocie. Następnie Hajto z uwagą przyglądał się rozgrzewce piłkarzy Lechii. Wkrótce dołączył do niego kolejny z byłych ligowców Piotr Rocki.
Tomasz Hajto po nieco ponad rocznej przerwie jest bliski powrotu na ławkę trenerską Tomasz Hajto po nieco ponad rocznej przerwie jest bliski powrotu na ławkę trenerską
Hajto pozostawał bez pracy od końca sezonu 2012/13, kiedy wygasła jego umowa z Jagiellonią Białystok. Drużynę ze stolicy Podlasia trener prowadził od 5 stycznia 2012 roku, zdobywając łącznie 54 punkty w 43 występach w lidze z bilansem trzynastu zwycięstw, piętnastu remisów i piętnastu porażek. Bilans bramkowy wynosił 46-63.

W kuluarach dało słyszeć się głosy, że Hajto jest dogadany z włodarzami Lechii i podpisanie umowy pozostaje kwestią czasu. Niewykluczone, że oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca gdańskiej drużyny nastąpi w najbliższych godzinach.

Czy Tomasz Hajto byłby dobrym trenerem Lechii Gdańsk?