Nowy kurs został nadany - relacja z meczu Wisła Płock - Arka Gdynia

Tymczasowy trener żółto-niebieskich zaliczył udany debiut. Prowadzona przez Grzegorza Nicińskiego Arka Gdynia pokonała w Płocku miejscową Wisłę 1:0.

Dominik Polesiński
Pierwsze 30 minut meczu nie miało prawa nikogo zachwycić. Piłkarze grali twardo przez co arbiter Mariusz Złotek zmuszony był często używać gwizdka. Brakowało okazji podbramkowych, a najlepszym co zaobserwowaliśmy przez ten czas była oprawa przygotowana przez kibiców. Końcówka pierwszej połowy przyniosła ożywienie. Zarówno Wisła jak i Arka wypracowały sobie po dwie bardzo dobre okazje. Najpierw w 33. minucie piłkę na szóstym metrze przechwycił Grzegorz Lech ale jego uderzenie zdołał zatrzymać Seweryn Kiełpin. Gospodarze odpowiedzieli niemal natychmiast. Jacek Góralski uderzył z okolic 15. metra, ale znakomitą paradą błysnął Łukasz Skowron. Bliski pokonania gdyńskiego bramkarza był również Dimitar Iliew, którego silny strzał poszybował centymetry nad poprzeczką. To goście powinni jednak zdobyć gola do szatni. Lech idealnie wybiegł zza pleców defensorów, minął Kiełpina, ale z ostrego kąta trafił zaledwie w słupek.
Początek drugiej połowy był kopią pierwszej. Ponownie oglądaliśmy mnóstwo walki, a mało strzałów. Tych celnych w zasadzie nie zanotowaliśmy, a najgroźniejszym było uderzenie w słupek Góralskiego. W 78. minucie padł jednak gol. Podanie między środkowych obrońców Wisły wykorzystał Michał Szubert. Napastnik gości zauważył wysuniętego Kiełpina i pewnym lobem posłał futbolówkę do siatki.

Trener Wisły zareagował zmianami, ale losów spotkania nie udało się odwrócić. Szczęśliwy do szatni schodził Grzegorz Niciński, dla którego 1:0 w Płocku było wymarzonym wynikiem. Czy pod jego wodzą Arka zacznie wreszcie grać na miarę oczekiwań?

Wisła Płock - Arka Gdynia 0:1 (0:0)
0:1 - Michał Szubert 78'

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Paweł Magdoń, Marko Radić, Fabian Hiszpański, Jacek Góralski, Maciej Kostrzewa (84' Piotr Ruszkul), Krzysztof Janus, Piotr Wlazło (69' Marcin Krzywicki), Łukasz Kacprzycki (78' Patryk Stępiński), Dimitar Iliew.

Arka Gdynia: Łukasz Skowron - Łukasz Kowalski, Alan Fialho, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak, Antoni Łukasiewicz, Robert Sulewski (66' Marcus da Silva), Bartosz Ława, Paweł Wojowski (60' Aleksander Jagiełło), Grzegorz Lech (90' Glauber), Michał Szubert.

Żółte kartki: Warcholak, Ława (Arka).

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).