Premier League: Faworyci nie zawiedli, Manchester United już przed Liverpoolem

Bez niespodzianek obyło się w sobotnich spotkaniach 6. kolejki Premier League. Zwycięstwa odnieśli faworyci, a Manchester United wykorzystał potknięcie Liverpoolu i wyprzedził go w tabeli.

Szymon Mierzyński
Huśtawkę nastrojów przeżyli kibice Manchesteru City. W starciu z Hull City ich ulubieńcy szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, ale po błędach Eliaquima Mangali, który najpierw strzelił gola samobójczego, a potem sprokurował rzut karny, zrobiło się 2:2. Mistrz Anglii pokazał swoją wyższość dopiero po przerwie, gdy na listę strzelców po raz drugi wpisał się Edin Dzeko, a w końcówce zwycięstwo przypieczętował Frank Lampard.Bez problemów z roli faworyta wywiązała się Chelsea. The Blues pokonali u siebie Aston Villę aż 3:0. Strzelanie zaczął Oscar, a później do siatki trafiali jeszcze Diego Costa i Willian. Dla byłego gracza Atletico Madryt to już ósma bramka w nowym sezonie. Londyńczycy mają na koncie 16 punktów i umocnili się na pozycji lidera.
Na spacerek dla gospodarzy zanosiło się na Old Trafford. Manchester United szybko zdobył dwa gole i wydawało się, że Młoty nie mają szans na korzystny wynik. Jeszcze przed przerwą zdołały jednak złapać kontakt za sprawą Diafry Sakho, natomiast od 60. minuty grały w przewadze, bo czerwoną kartkę zobaczył Wayne Rooney, który zatrzymał faulem groźną kontrę. Ekipa Louisa van Gaala znalazła się w sporych opałach, mimo to poradziła sobie z naporem gości i dowiozła skromne 2:1 do ostatniego gwizdka sędziego. Dzięki tej wygranej wyprzedziła w tabeli Liverpool.

Czołówkę wciąż atakuje Southampton. Tym razem Święci zwyciężyli u siebie Queens Park Rangers, a komplet oczek dały im trafienia Ryana Bertranda oraz Graziano Pelle. W pozostałych potyczkach Crystal Palace wygrało z Leicester City 2:0, natomiast Sunderland zremisował bezbramkowo ze Swansea City.