Puchar Ligi Angielskiej: Manchester City zmiótł I-ligowca w 13 minut

Manchester City nie miał żadnych problemów z wygraniem w III rundzie Pucharu Ligi Angielskiej z Sheffield Wednesday. Goście w 13 minut stracili aż cztery gole.

Bartosz Zimkowski

Manuel Pellegrini dał szansę gry rezerwowym w meczu przeciwko drużynie z I ligi. Jednak do przerwy gole na Etihad Stadium nie padły. Worek z bramkami rozwiązał tuż na początku drugiej połowy Frank Lampard. Anglik z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki. Kilka minut później w odstępie 60 sekund gospodarze dwukrotnie cieszyli się z trafienia. Najpierw Edin Dzeko wykorzystał podanie Yaya Toure, a następnie Jesus Navas zdobył gola po indywidualnej akcji.

W 60. minucie Toure pewnie wykonał jedenastkę i postawił kropkę nad "i" 13 minut, które wstrząsnęły Sheffield Wednesday. Goście stracili w tym czasie aż cztery gole. To nie był jednak koniec ich dramatu. Do końca spotkania jeszcze trzykrotnie sięgali do własnej siatki. Drugie trafienia zaliczyli Dzeko oraz Lampard, a na listę strzelców wpisał się również debiutant Jose Pozo. Man City wygrał aż 7:0 i wszystkie gole zdobył po przerwie.
Mniej efektowna była Chelsea, która na Stamford Bridge także mierzyła się z pierwszoligowcem. Bolton Wanderers marzył o awansie w Londynie. Jednak Kłusaki od pierwszych minut zostały zepchnięte do defensywy i piłkarze The Blues co chwilę kreowali sobie sytuację do otworzenia wyniku meczu. Stało się to w 25. minucie, gdy "na raty" gola uzyskał Kurt Zouma. Niespodziewane wyrównanie nastąpiło kilka minut później. Również po stałym fragmencie gry Matt Mills uderzeniem głową pokonał Petra Cecha.

Goście korzystny dla siebie wynik utrzymali do 56. minuty, gdy Oscar strzałem za pola karnego pozbawił złudzeń rywali. Bolton w końcówce meczu miał szansę na wyrównanie, lecz w decydującym momencie zawiódł Jermaine Beckford. Chelsea miała sporą przewagę, ale wygrała tylko 2:1.