Primera Division: Skromne zwycięstwo mistrza, fatalny start Athletic Bilbao

Ponownie ze słabej strony zaprezentowali się piłkarze Atletico Madryt. Nie przeszkodziło to im jednak w zdobyciu kompletu oczek na stadionie, na którym w zeszłym sezonie przegrali.

Mimo absencji Mario Mandzukicia trener Diego Simeone nie postawił w podstawowym składzie na nominalnego środkowego napastnika, Raula Jimeneza, ale na Raula Garcię, który już w poprzednim sezonie często był przesuwany na szpicę. Ponadto na ławce rezerwowych zasiadł Gabi, a duet defensywnych pomocników stworzyli Mario Suarez i Tiago Mendes.

[ad=rectangle]

Pierwsza połowa nie mogła zachwycić. Almeria bezskutecznie starała się atakować  po nielicznych kontrach, natomiast Atletico ograniczało się do długiego rozgrywania piłki w środku boiska. Po razie groźnie uderzyli Tiago Mendes i Raul Garcia ale skutecznymi interwencjami popisywał się golkiper. Po zmianie stron sytuacja się nie zmieniała, choć Los Colchoneros uzyskiwali coraz większą przewagę.

Wynik meczu zmienił się dopiero w 60. minucie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Koke na krótkim słupku celnie główkował Joao Miranda. Almeria nie była w stanie odpowiedzieć na trafienie środkowego defensora i Atletico pozostało w czołówce tabeli z trzema zwycięstwami i dwoma remisami na koncie.

Czwartą porażkę w piątej kolejce zanotował uczestnik Ligi Mistrzów, Athletic Bilbao. Baskowie przegrali na wyjeździe z Rayo Vallecano, mimo prowadzenia za sprawą celnego strzału Aritza Aduriza. Bohaterem spotkania został jednak Leo Baptistao, który dubletem wywalczył pierwsze zwycięstwo w sezonie dla popularnych Błyskawic.

Kolejny punkt do swojego dorobku dołożył debiutant w rozgrywkach Primera Division - Eibar. Beniaminek zremisował na własnym boisku z uczestnikiem Ligi Europejskiej, Villarreal. Wynik meczu otworzył Mikel Arruabarrena, a następnie gospodarze przez długi okres skutecznie zamknęli dostęp do własnej bramki. Defensywny mur przełamał dopiero w 71. minucie Gerard Moreno.

UD Almeria - Atletico Madryt 0:1 (0:0)

0:1 - Miranda 60'

Skład Atletico Madryt: Moya - Juanfran, Miranda, Godin, Siqueira - Mario Suarez (46' Saul), Tiago - Koke, Griezmann (68' Cerci), Turan (84' Gabi) - Raul Garcia.

Żółte kartki: Dos Santos, Thievy, Zongo (Almeria) oraz Turan, Suarez, Siqueira, Godin, Raul Garcia (Atletico).

SD Eibar - Villarreal CF 1:1 (1:0)

1:0 - Arruabarrena 8' 1:1 - Gerard Moreno 71' Rayo Vallecano - Athletic Bilbao 2:1 (1:1)

0:1 - Aduriz 20' 1:1 - Leo Baptistao 39' 2:1 - Leo Baptistao 89' ->Wyniki Primera Division