PP: Kompromitacja Niebieskich! III-ligowiec w 1/8 finału! - relacja z meczu Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Ruch Chorzów

Mega sensacja w Ostrowie Wlkp.! Grająca na co dzień w III lidze Ostrovia 1909 wyeliminowała z Pucharu Polski Ruch Chorzów, będąc w przekroju całego spotkania zespołem lepszym i triumfując 2:1!

Szymon Mierzyński

Na co dzień obie ekipy dzielą aż trzy klasy i na początku wydawało się, że faworyt poradzi sobie dość gładko. Podopieczni Jana Kociana od razu natarli, spychając gospodarzy do defensywy. Efekty nadeszły w 17. minucie. Po wrzucie z autu Filip Starzyński wbiegł w pole karne i strzałem z ostrego kąta nie dał szans Karolowi Szymańskiemu.

Prowadzenie przyjezdnych nie zmieniło obrazu gry. Ruch nadal przeważał i wydawało się, że ma mecz pod kontrolą. Z upływem czasu tracił jednak animusz, a gospodarze wyczuli swoją szansę i w 38. minucie niespodziewanie wyrównali. Znów gol padł po wrzucie z autu. Ostatecznie Marek Szymanowski odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym, stanął oko w oko z Krzysztofem Kamińskim i pokonał go bardzo pewnie.
W drugiej połowie przez spory fragment obie ekipy były przyczajone. Niebiescy grali dość ospale i nie przejawiali wielkiej determinacji w dążeniu do odzyskania prowadzenia. III-ligowiec natomiast - choć nie podejmował nadmiernego ryzyka - spokojnie czekał na swoją szansę.

W 82. minucie na trybunach stadionu w Ostrowie Wlkp. zapanowała totalna euforia. Po zagraniu ręką Łukasza Surmy sędzia Artur Aluszyk podyktował dla miejscowych rzut karny, a ten bardzo pewnie - myląc Kamińskiego - wykorzystał Błażej Cyfert.

Zespół Jana Kociana znalazł się zatem pod ścianą, a na uniknięcie kompromitacji - wraz z czasem doliczonym - miał tylko nieco ponad dziesięć minut. Choć w końcówce Niebiescy podkręcili tempo, to nic konkretnego już nie wskórali i sensacja stała się faktem! Piłkarze, którzy jeszcze niedawno z całkiem dobrym skutkiem reprezentowali nas w eliminacjach europejskich pucharów, w środę musieli uznać wyższość III-ligowca. Przegrali jednak na własne życzenie, bo zwyczajnie zabrakło im determinacji.

W 1/8 finału podopieczni Piotra Konstanciaka zmierzą się z Cracovią, która wyeliminowała Okocimskiego Brzesko.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Ruch Chorzów 2:1 (1:1)
0:1 - Filip Starzyński 17'
1:1 - Marek Szymanowski 38'
2:1 - Błażej Cyfert (k.) 82'

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.: Karol Szymański - Kamil Krawczyk, Dariusz Reyer, Damian Czech, Damian Błaszczyk, Marek Szymanowski (88' Michał Janoś), Błażej Cyfert, Konrad Rusek, Daniel Kaczmarek, Michał Giecz (87' Patryk Perz), Tomasz Kempiński.

Ruch Chorzów: Krzysztof Kamiński - Marcin Kuś, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel (85' Michał Szewczyk), Bartłomiej Babiarz (46' Eduards Visnakovs), Jakub Kowalski (66' Wołodymyr Tanczyk), Łukasz Surma, Marek Zieńczuk, Filip Starzyński, Grzegorz Kuświk.

Żółte kartki: Grzegorz Kuświk, Jakub Kowalski, Filip Starzyński, Daniel Dziwniel (Ruch).

Czerwona kartka: Grzegorz Kuświk /90+3' za drugą żółtą/ (Ruch).