Primera Division: Cztery gole Cristiano Ronaldo! Noc jedenastek na Bernabeu

W pierwszym spotkaniu 5. kolejki kibice byli świadkami aż trzech rzutów karnych. Dwa z nich wykorzystał Cristiano Ronaldo, który ponownie poprowadził Real Madryt do pewnego zwycięstwa.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Pierwszy raz w oficjalnym meczu Elche na ławce rezerwowych zasiadł Przemysław Tytoń, który w ostatnim spotkaniu został wygwizdany przez własnych kibiców.  Zmianę między słupkami przeprowadził również Carlo Ancelotti, a w końcu debiutu w meczu o punkty w barwach Królewskich doczekał się Keylor Navas. Ponadto w podstawowej jedenastce pojawili się Asier Illarramendi (pierwszy raz w tym sezonie) oraz Isco, którzy zmienili odpowiednio Lukę Modricia i Karima Benzemę.
Spotkanie rozpoczęło się sensacyjnie. Po kwadransie gry Cristiano Ronaldo chciał wybić futbolówkę z własnego pola karnego, ale zza jego pleców wyskoczył Pedro Mosquera, który został kopnięty przez Portugalczyka. Sędzia bez zastanowienia wskazał na "wapno", a wielką szansę wykorzystał Edu Albacar.

Goście długo z prowadzenia się nie cieszyli. Już pięć minut później po dośrodkowaniu Jamesa Rodrigueza z główki do siatki piłkę wpakował Gareth Bale. Królewscy ostatecznie wychodzili na przerwę, prowadząc 3:1. Najpierw Marcelo zanurkował w polu karnym, na co nabrał się sędzia Clos Gomez i z jedenastu metrów pewnie trafił Ronaldo, a następnie CR7 podwyższył rezultat po dośrodkowaniu brazylijskiego defensora i strzale głową.

Po zmianie stron gospodarze kontrolowali wydarzenia boiskowe, ale na bramki trzeba było czekać aż do 81. minuty. Wtedy to arbiter po raz trzeci zarządził rzut karny, który na bramkę ponownie zamienił Ronaldo. To nie był koniec festiwalu Portugalczyka - w doliczonym czasie gry wykorzystał podanie Bale'a i zapisał na swoim koncie czwartego gola.

Najlepszy gracz globu tym samym zaliczył drugi hat-trick z rzędu i pewnie przewodzi w klasyfikacji najlepszych strzelców z dziewięcioma trafieniami na koncie.

Real Madryt - Elche CF 5:1 (3:1)
0:1 - Edu Albacar (k.) 15'
1:1 - Bale 20'
2:1 - Cristiano Ronaldo (k.) 28'
3:1 - Crisitano Ronaldo 32'
4:1 - Cristiano Ronaldo (k.) 81'
5:1 - Cristiano Ronaldo 90+2'

Real Madryt: Keylor Navas - Carvajal (65' Arbeloa), Varane, Ramos (83' Nacho), Marcelo - Rodriguez (78' Hernandez), Illarramendi, Kroos, Isco - Bale, Ronaldo.

Elche CF: Manu Herrera - Cisma, Pelegrin, Lomban, Edu Albacar - Mosquera, Adrian (67' Pasalić) - Victor Rodriguez, Rodrigues (78' Herrera), Corominas (60' Fajr) - Jonathas.

Żółte kartki: Carvajal, Marcelo (Real) oraz Edu Albacar (Elche).