Primera Division: Valencia wciąż wiceliderem, kolejna "trójka" Nietoperzy

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W ostatnim spotkaniu 4. kolejki Primera Division pewne trzy punkty na boisku Getafe zgarnęła Valencia. Dla Nietoperzy to trzecia wygrana z rzędu.

Podopieczni Nuno Espirito Santo świetnie weszli w mecz i już w 8. minucie prowadzili 1:0 za sprawą trzeciego trafienia w sezonie nowego reprezentanta Hiszpanii, Paco Alcacera. Jeszcze w pierwszej połowie 21-letni napastnik zagrał na jeden kontakt z Andre Gomesem i Portugalczyk podwyższył rezultat. [ad=rectangle]

Po zmianie stron kropkę nad "i" postawił Rodrigo, który wykorzystał rzut karny po faulu na Sofiane Feghouli. Nowy napastnik Nietoperzy zaliczył w spotkaniu z Getafe asystę przy pierwszym trafieniu, gola i... czerwoną kartkę. Tuż po wznowieniu gry po własnej bramce za faul obejrzał bowiem drugi żółty kartonik i musiał opuścić plac gry.

Tym samym Valencia wraz z Sevillą zaczęła sezon od remisu i trzech wygranych. Przed tą dwójką znajduje się tylko FC Barcelona z kompletem oczek.

Getafe CF - Valencia CF 0:3 (0:2) 0:1 - Paco Alcacer 8' 0:2 - Andre Gomes 20' 0:3 - Rodrigo (k.) 72'

Czerwona kartka: Rodrigo /73, za drugą żółtą/ (Valencia).