Primera Division: FC Barcelona na piątkę! Duma Katalonii znów na czysto z tyłu

W piątym oficjalnym meczu tego sezonu piąte zwycięstwo bez straty bramki zanotowała FC Barcelona. Podopieczni Luisa Enrique pokonali Levante 5:0, a wynik mógł być jeszcze wyższy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Trener Luis Enrique wystawił najsilniejszy możliwy skład na wyjazdową konfrontację z Levante. W podstawowej jedenastce ponownie zabrakło Gerarda Pique, a defensywą kierował duet Javier Mascherano - Jeremy Mathieu. Ponadto w ataku wystąpili Pedro Rodriguez, Lionel Messi oraz Neymar. Dla Brazylijczyka był to premierowy występ w pierwszym składzie Barcy w tym sezonie Primera Division.

Od pierwszego gwizdka gospodarze cofnęli się do defensywy, a liderzy tabeli długo rozgrywali piłkę w okolicach pola karnego rywali. Messi ponownie dowodził grą ze środka boiska, a świetnie wspierał go Andres Iniesta. To właśnie po akcji tej dwójki przed stuprocentową okazją stanął Neymar, który trafił prosto w Jesusa Fernandeza.

Brazylijczyk zrehabilitował się w 34. minucie. Po zagraniu z głębi pola Messiego, reprezentant Canarinhos minął golkipera ekipy z Walencji i trafił do pustej siatki. Chwilę później gola na swoim koncie powinien mieć Argentyńczyk. 4-krotny zdobywca Złotej Piłki został sfaulowany w polu karnym przez Loukasa Vyntrę, który od razu obejrzał czerwoną kartkę, a następnie... fatalnie przestrzelił z "wapna". Ostatecznie Barca schodziła na przerwę z 2-bramkowym prowadzeniem, ponieważ kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Ivan Rakitić.

Tuż po zmianie stron długo poza boiskiem z bólu zwijał się Neymar i Enrique zdecydował się na wprowadzenie Sandro Ramireza. 19-latek kolejny występ w Primera Division okrasił drugim golem. Tak jak w spotkaniu z Villarreal, napastnik otrzymał piłkę jak na tacy od Messiego i trafił praktycznie do pustej bramki. Po niecałych 10 minutach było już 4:0. Tym razem w "szesnastkę" wpadł Jordi Alba, a jego asystę wykorzystał Pedro Rodriguez.

Swojego gola zaliczył również Messi. Argentyńczyk wykorzystał katastrofalny wyrzut Jesusa i spokojnym lobem zdobył swojego trzeciego gola w tym sezonie.

W piątym oficjalnym meczu FC Barcelona zanotowała piąte zwycięstwo z czystym kontem z tyłu. To pierwsza taka sytuacja w historii klubu na starcie sezonu.

Levante UD - FC Barcelona 0:5 (0:2)
0:1 - Neymar 34'
0:2 - Rakitić 44'
0:3 - Sandro 57'
0:4 - Pedro 64'
0:5 - Messi 77'

Levante UD: Jesus - Tono, Vyntra, Hector Rodas, Pedro Lopez - Diop (61' Sissoko), Simao, Camarasa, Morales (58' Ivanschitz) - Casadesus, Barral (72' Ruben Garcia).

FC Barcelona: Bravo - Alves, Mascherano, Mathieu, Alba - Busquets (62' Xavi), Rakitić, Iniesta (71' Sergi Roberto) - Pedro, Messi, Neymar (51' Sandro).

Żółte kartki: Morales (Levante) oraz Mascherano, Busquets (Barcelona).

Czerwona kartka: Vyntra /42', za faul/ (Levante).