Bundesliga: Trwa świetna seria 1.FC Koeln w obronie, zmarnowana okazja Pawła Olkowskiego

Derbowy pojedynek z Borussią M'gladbach okazał się kolejnym, w którym beniaminek nie stracił gola. Kozły nie zaimponowały jednak w ataku i nie odniosły zwycięstwa.

Konrad Kostorz

Zespół Petera Stoegera wciąż nie stracił gola w Bundeslidze. Po remisach 0:0 z Hamburgerem SV i SC Paderborn oraz zwycięstwie 2:0 nad VfB Stuttgart Miso Brecko i spółka po bezbramkowym meczu podzielili się punktami z rywalem zza miedzy.

Zwłaszcza w pierwszej połowie lepiej w ofensywie prezentowali się przyjezdni, jednak Timo Horn kolejny raz zachował czyste konto. Utalentowany golkiper miał przed sobą bezbłędnie grający duet Dominic Maroh - Kevin Wimmer.
Najlepszej okazji dla 1.FC nie wykorzystał Paweł Olkowski, który wystąpił w roli skrzydłowego. W 17. minucie Marcel Risse wypuścił w bój Polaka, a ten miał przed sobą tylko Yanna Sommera. Oddał mocny strzał w światło bramki, ale szwajcarski bramkarz odbił piłkę i ta zatrzymała się na bocznej siatce.

Olkowski pozostał na placu gry do 83. minuty i generalnie zaprezentował się z dobrej strony. Adam Matuszczyk i Sławomir Peszko tym razem nie zostali posłani do boju, ale być może zagrają już w środę, gdy kolończycy będą gościć w Hanowerze.

Podział punktów na RheinEnergieStadion oznacza, że sensacyjnym liderem rozgrywek po czterech kolejkach jest beniaminek z Paderbornu. Gladbach zajmują 7. lokatę i bezpośrednio wyprzedzają drużynę z Koeln.

1.FC Koeln - Borussia M'gladbach 0:0

Koeln: Horn - Brecko, Maroh, Wimmer, Hector - Vogt, Lehmann - Olkowski (83' Gerhardt), Osako (54' Halfar), Risse - Ujah (75' Zoller).

Gladbach: Sommer - Korb, Stranzl, Jantschke, Wendt - Hahn (85' Herrmann), Kramer (78' Nordtveit), Xhaka, Johnson - Kruse (85' Hrgota), Raffael.

Bundesliga: Bayer rozbity w Wolfsburgu, pierwsza ligowa porażka Aptekarzy