Bayern na 0:0 po 123 meczach! Bawarczycy bardzo rzadko bez zdobyczy bramkowej

Zespół z Allianz Arena po raz pierwszy od kwietnia 2012 roku bezbramkowo zremisował oficjalny mecz. W sobotę ekipa Pepa Guardioli podzieliła się punktami z Hamburgerem SV.

Konrad Kostorz
W rozegranym 14 kwietnia 2012 roku spotkaniu 31. kolejki Bundesligi Bayern Monachium zremisował na własnym terenie z FSV Mainz 0:0. Od tego czasu aż do sobotniego pojedynku z Hamburgerem SV w każdym oficjalnym występie Bawarczyków padał co najmniej jeden gol. Łącznie pod rząd odbyły się 123 takie pojedynki!
Co ciekawe, w zaledwie sześciu spośród wskazanych meczów gracze Bayernu przynajmniej raz nie wpisali się na listę strzelców. Miało to miejsce w konfrontacjach z: Arsenalem Londyn (0:2), FC Augsburg (0:1), Borussią Dortmund (0:3 i 0:2) oraz Realem Madryt (0:1 i 0:4).

Przypomnijmy, że Bawarczycy przerwali imponującą serię w pojedynku, w którym w pierwszej i drugiej linii wystąpili od pierwszego gwizdka Claudio Pizarro, Xherdan Shaqiri i Thomas Mueller, a z ławki rezerwowych do gry weszli Robert Lewandowski oraz Mario Goetze. Najlepszej sytuacji do zdobycia gola nie wykorzystał w drugiej połowie Mueller.

Ofensywa wciąż kuleje, co się dzieje z Bayernem? "Będzie nam ciężko aż do końca roku"