Primera Division: Mistrz Hiszpanii stracił punkty

W meczu 4. kolejki Primera Division podopieczni Diego Simeone nie wykorzystali atutu własnego boiska i niespodziewanie zremisowali z Celtą Vigo 2:2. Sensacyjnie zakończył się również mecz w Bilbao.

Sebastian Najman
Gospodarze przystąpili do sobotniej rywalizacji z chęcią rehabilitacji za porażkę w swoim pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ku wielkiemu zaskoczeniu jako pierwsi do siatki trafili jednak przyjezdni. W 19. minucie Pablo Hernandez efektownym strzałem piętą, mimo asekuracji jednego z obrońców pokonał bramkarza.
Podrażnieni stratą gola mistrzowie Hiszpanii ruszyli do odrabiania strat. Sztuka ta mogła się udać w 23. minucie, ale strzał głową Antoine Griezmanna świetnie powstrzymał Sergio Alvarez. Zawodnik ten nie miał tyle szczęścia w 31. minucie. Wtedy też dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Joao Miranda. Drużyna z Estadio Vicente Calderon z minuty na minutę zyskiwała coraz większą przewagę optyczną, często goszcząc pod bramką rywala. W 41. minucie Atletico zdobyło drugiego gola, a na listę strzelców wpisał się Diego Godin, popisując się efektownym trafieniem głową po centrze z rzutu rożnego.

Choć to wyżej notowani gracze z Madrytu schodzi na przerwę w lepszych nastrojach, drugie 45 minut mocniej rozpoczęli przyjezdni. Już w 48. minucie bramkę mógł zdobyć Hugo Mallo, ale przegrał pojedynek sam na sam z Moyą. Bardziej zdecydowana gra w ofensywie przyniosła efekt w 53. minucie. Rzut karny na bramkę wyrównującą zamienił wówczas wprowadzony na boisko po zmianie stron Nolito.

Gospodarze do ostatnich minut robili wszystko, aby sięgnąć po komplet punktów. Świetnie spisujący się na linii Alvarez nie dał się jednak pokonać po raz trzeci, co tym samym przyniosło zaskakujący podział punktów.

W innym sobotnim meczu sensacyjnej porażki doznali piłkarze Athletic Bilbao, którzy musieli uznać wyższość Granady. Goście wyszli na prowadzenie w 39. minucie po golu Jhona Cordoby i mimo, dość niemrawych starań gospodarzy dowieźli korzystny rezultat do końca. Dzięki kompletowi punktów podopieczni Joaquina Caparroso wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.

Atletico Madryt - Celta Vigo 2:2 (2:1)
0:1 - Pablo Hernandez 19'
1:1 - Joao Miranda 31'
2:1 - Diego Godin 41'
2:2 - Nolito (k) 54'

Atletico Madryt: Miguel Angel Moya - Juanfran, Joao Miranda, Diego Godin, Cristian Ansaldi - Gabi, Tiago Mendes, Koke, Raul Jimenez (82' Alessio Cerci), Arda Turan - Antoine Griezmann (69' Raul Garcia).

Celta Vigo: Sergio Alvarez - Hugo Mallo, Gustavo Cabral, Andreu Fontas, Carles Planas - Alex Lopez (46' Nolito) Nemanja Radoja, Michael Krohn-Dehli (88' Johny), Fabian Orellana, Joaquin Larrivey - Pablo Hernandez (71' Sergi Gomez).

Żółte kartki: Joao Miranda (Atletico) oraz Gustavo Cabral, Fabian Orellana, Sergi Gomez (Celta).