Piłkarze z Gdyni nie uratowali Dariusza Dźwigały! - relacja z meczu Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice

Żółto-niebiescy nie przerwali passy czterech meczów bez zwycięstwa na własnym stadionie. W sobotę piłkarze z Gdyni tylko zremisowali z Chojniczanką Chojnice.

Jakub Artych
Stawka pojedynku w Gdyni była ogromna. W przypadku braku zwycięstwa zgodnie z zapowiedziami włodarzy Arki, ze stanowiskiem pierwszego trenera pożegnałby się Dariusz Dźwigała, który przypomnijmy, iż pracuje w klubie dopiero kilka miesięcy. Piłkarze z Gdyni musieli wziąć sprawy w swoje ręce.
Od początku pojedynku widać było ogromną determinację w poczynaniach Arki. Ambicja gospodarzy została nagrodzona już w 13. minucie. Po dośrodkowaniu Łukasza Kowalskiego znakomitym uderzeniem popisał się Michał Szubert, który otworzył wynik sobotniego spotkania. Co ciekawe, w kolejnych minutach gry lepsze wrażenie stwarzali piłkarze z Chojnic, którzy w ostatnich tygodniach są w dobrej formie. Sporo pracy miał Łukasz Skowron, który między innymi w 23. minucie obronił groźny strzał Rafała Siemaszko. Były zawodnik Arki Gdynia był niezwykle aktywny w pierwszej połowie, cały czas nękając defensorów gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się dla Arki bardzo źle. W 51. minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Michał Nalepa. Drużyna z Chojnic wyczuła swoją szansę i zaczęła jeszcze odważniej atakować. Kilka minut później powinno być 1:1, jednak idealnej sytuacji nie wykorzystał wspomniany niedawno Rafał Siemaszko. Dalsze fragmenty spotkania przebiegały pod dyktando zespołu Mariusza Pawlaka, który nie potrafił jednak udokumentować swojej przewagi wyrównującą bramką.

Szczęście gospodarzy opuściło w 89. minucie meczu. Wówczas fenomenalnie z dystansu uderzył Piotr Kieruzel, który pokonał bezradnego Łukasza Skowrona. Ostatecznie w Gdyni obie drużyny podzieliły się punktami. Wszystko wskazuje na to również, iż z posadą trenera pożegna się Dariusz Dźwigała, który nie potrafił wygrać kolejnego spotkania przed własną publicznością. Kto zatem będzie nowym trenerem Arki?

Arka Gdynia -Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0)
1:0 - Michał Szubert 13'
1:1 - Piotr Kieruzel 89'

Arka: Łukasz Skowron- Łukasz Kowalski, Antoni Łukasiewicz, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak, Aleksander Jagiełło (60' Paweł Wojowski), Bartosz Ława, Michał Nalepa, Antonio Calderon (52' Alan Fialho), Grzegorz Lech (68' Glauber), Michał Szubert.

Chojniczanka: Rafał Misztal- Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Błażej Jankowski (46' Paweł Iwanicki)(76' Błażej Radler), Daniel Chyła, Przemysław Czerwiński, Marek Gancarczyk, Tomasz Mikołajczak, Bartłomiej Niedziela (66' Krystian Feciuch), Rafał Siemaszko, Przemysław Pietruszka.

Żółte kartki: Grzegorz Lech, Łukasz Kowalski, Michał Nalepa, Łukasz Skowron, Bartosz Ława (Arka) oraz Marek Gancarczyk, Daniel Chyła, Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka).

Czerwona kartka: Michał Nalepa 51'

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Czy Dariusz Dźwigała powinien zachować posadę trenera Arki Gdynia?