Real zdemolował Deportivo. Hat-trick Ronaldo, cudowni Rodriguez i Hernandez

Trzy bramki Cristiano Ronaldo, po dwa gole Garetha Bale'a i Hernandeza oraz jeden niezwykłej urody Rodrigueza. W efekcie Real wygrał na wyjeździe z Deportivo 8:2.

Michał Piegza

W pierwszej połowie Real Madryt, który w lidze na razie zawodzi, nie grał wielkiego meczu. Jednak Królewscy byli do bólu skuteczni. Od początku spotkania goście uzyskali przewagę, jednak niewiele z tego wynikało. Deportivo La Coruna nastawiło się na grę z kontry, ale gospodarzom rzadko udawało się przedostawać pod bramkę Ikera Casillasa.

Bramkowy koncert Realu rozpoczął w 29. minucie Cristiano Ronaldo. Dośrodkował z prawej strony Alvaro Arbeloa, głową technicznie uderzył CR7 i piłka wpadła do bramki Deportivo.
Chwilę później było już 0:2. W 36. minucie przed polem karnym piłkę otrzymał James Rodriguez, przyjął ją i od niechcenia przymierzył. Futbolówka uderzona lewą nogą wpadła pod poprzeczkę bramki gospodarzy.

Po kolejnych sześciu padł trzeci gol. Karim Benzema wyszedł sam naprzeciwko bramkarza, minął go, ale ten... przewrócił Franzuca. Sędzia odczekał moment, bo do piłki doszedł Cristiano Ronaldo i uderzeniem z ok. 30 metrów do pustej bramki zdobył gola i... uratował skórę golkiperowi gospodarzy.

Po zmianie stron na plac gry wyszło odmienione Deportivo i już w 51. minucie zdobyło gola. Za zagranie ręką w polu karnym sędzia podyktował karnego, którego pewnie na bramkę zamienił Haris Medunjanin.

Gospodarze uwierzyli, że mogą dogonić rywala, ale Real szybko wybił im to z głowy. W 66. i 74. minucie dużo sprytu zachował Gareth Bale, a w 78. minucie hat-trick skompletował Cristiano Ronaldo, wykorzystując błąd defensywy Deportivo.

Honor gospodarzy po części uratował Toche, który ładnie uderzył głową z pola karnego. Końcówka jednak należała do Królewskich. W 88. minucie przepięknie z linii pola karnego w samo okienko trafił Javier Hernandez, a w doliczonym czasie ten sam piłkarz dobił rywala.

Dla Realu było to najwyższe w historii zwycięstwo w spotkaniu wyjazdowym w Primera Division.

Deportivo La Coruna - Real Madryt 2:8 (0:3)
0:1 - Cristiano Ronaldo 29'
0:2 - James Rodriguez 36'
0:3 - Cristiano Ronaldo 42'
1:3 - Haris Medunjanin (k.) 51'
1:4 - Gareth Bale 66'