Premier League: Ważne zwycięstwo Arsenalu, czyste konto Wojciecha Szczęsnego

Arsenal gładko wygrał z rewelacją początku rozgrywek Aston Villą w meczu 5. kolejki Premier League. Czyste konto zachował Wojciech Szczęsny.

Bartosz Zimkowski
Aston Villa po czterech kolejkach była wiceliderem, mając na koncie aż 10 punktów. Trzy zwycięstwa oraz remis mogło robić wrażenie na Arsenalu, który uzyskał o cztery "oczka" mniej. Arsene Wenger w porównaniu do meczu Ligi Mistrzów dokonał kilku zmian. Nie było jednak roszady w ataku, gdzie kolejną szansę otrzymał Danny Welbeck. Anglik wciąż czekał na pierwszą bramkę w nowych barwach.
W 33. minucie Welbeck popisał się świetnym podaniem do Mesuta Oezila. Niemiec jest krytykowany za prezentowaną formą, ale to właśnie on uzyskał prowadzenie dla Kanonierów. Mało kto spodziewał się, że w przeciągu trzech minut londyńczycy zdobędą dwa kolejne gole. Przy drugiej bramce role odwróciły się - Oezil podał do Welbecka, a ten po raz pierwszy w barwach Arsenalu wpisał się na listę strzelców. Szanse na jakikolwiek punkt gracze Aston Villi stracili w 36. minucie, gdy Aly Cissokho wpakował futbolówkę do własnej siatki.

Szybkie trzy gole "zabiły" ten mecz. Arsenal pewny swego nie forsował tempa, a Aston Villa nie była w stanie "ugryźć" rywali. Jedną piękną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny broniąc kąśliwe uderzenie Ciarana Clarka. Arsenal zwyciężył 3:0 i zbliżył się do czołówki ligi.

Po trzech wygranych z rzędu Swansea City poniosła dwie kolejne porażki. Dwa tygodnie temu lepsza okazała się Chelsea, a tym razem na Liberty Stadium przyjechało Southampton. Los do Świętych uśmiechnął się kilka minut przed przerwą, gdy za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Wilfried Bony. To otworzyło szansę dla Southampton na zgarnięcie kompletu punktów. Dopiero 10 minut przed końcem Victor Wanyama pokonał Łukasza Fabiańskiego. Dla pomocnika Świętych był to pierwszy gol od 16 miesięcy. Ostatniego zdobył jeszcze w barwach Celtiku. Southampton dzięki zwycięstwu awansowało na fotel wicelidera, a przed sezonem wszyscy skazywali ten klub na spadek.