Imponujący bilans ROW-u Rybnik. Czyja to zasługa?

8 bramek strzelonych i 0 straconych w trzech meczach - to bilans ROW-u Rybnik, który dzięki udanej serii wskoczył na trzecie miejsce w tabeli II ligi.

Beata Fojcik
W spotkaniu ze Zniczem Pruszków zielono-czarni stracili miano niepokonanej drużyny w II lidze, jednak szybko podnieśli się po tej bolesnej porażce i zaczęli piąć się w górę tabeli. W trzech ostatnich potyczkach pokonali Stal Stalowa Wola (2:0), Górnik Wałbrzych (3:0) i Wisłę Puławy (3:0).
W tych meczach na środku obrony grał Marcin Grolik, który wrócił do wyjściowego składu po nieudanym początku sezonu. Z jedenastki wypadł natomiast Szymon Jary, a pewne miejsce w składzie ma Mateusz Bodzioch. - Cieszy to, że wygrywamy, strzelamy bramki i ich nie tracimy. Przy każdym, kto by grał ten bilans wyglądałby podobnie - mówi Grolik.

W 8. kolejce jego ROW Rybnik pokonał Wisłę z Puławy, zdobywając dwa gole ze stałych fragmentów gry. - Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Kiedyś nam to nie wychodziło, a teraz się udaje. Pracujemy nad tym. Dobrze, że strzelamy bramki z rzutów rożnych, czy rzutów wolnych. Wychodzi nam to, co trenujemy.

Rybniczanie rozprawili się z ekipą przyjezdnych po przerwie, kiedy w jedenaście minut trzykrotnie pakowali piłkę do siatki. Premierowa padła już w 49. minucie gry. To nie pierwsze piorunujące otwarcie drugiej odsłony w wykonaniu spadkowicza. - Mówimy sobie w szatni, że najpierw gramy spokojnie, później "siadamy" na przeciwniku, naciskamy i skutki są takie, że zdobywamy bramki na początku drugiej połowy - dowodzi obrońca.
Marcin Grolik nie ma zamiaru oddać miejsca w składzie Marcin Grolik nie ma zamiaru oddać miejsca w składzie
Po godzinie gry gospodarze w pełni kontrolowali mecz i przeprowadzali kolejne ataki. - Złapaliśmy luz. Zostało kilka minut do końca i prowadziliśmy 3:0, więc grało się lżej, z chłodną głową. Można było pozwolić sobie na więcej, ale nigdy nie wolno zlekceważyć przeciwnika - przestrzega Grolik, który najpewniej wybiegnie na boisko w spotkaniu MKS-em Kluczbork.

- Jeśli pokonamy lidera, to zrobimy kroczek do przodu, ale musimy zagrać jeszcze lepiej. Dobrze się czujemy. O tym, że jesteśmy w gazie będziemy mogli powiedzieć po rundzie jesiennej, gdy będziemy w czubie tabeli - dodaje zawodnik z Rybnika.

ROW Rybnik nie próżnował, a kapitan wymyślił sposób na rywala

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!