Premierowy gol Łukasza Teodorczyka dla Dynama Kijów!

Łukasz Teodorczyk wywalczył miejsce w jedenastce Dynama Kijów i odwdzięczył się trenerowi golem. Polski napastnik udanie wprowadził się do ukraińskiego zespołu.

Konrad Kostorz
Tuż po transferze z Lecha Poznań do Dynama Łukasz Teodorczyk zajął miejsce na ławce rezerwowych, a na "szpicy" wystąpił Artem Kraweć. W tamtym pojedynku (2:0 z Czornomorcem Odessa) napastnik wszedł do gry dopiero w końcówce, a mimo to zdołał zaliczyć asystę przy trafieniu Andrija Jarmolenki.
W przerwie reprezentacyjnej "Teo" zyskał zaufanie trenera Sergieja Rebrowa i w pojedynku z Zorią zagrał od pierwszego gwizdka. W 59. minucie rywalizacji 23-latek otrzymał dokładnie podanie z lewego skrzydła od Jeremaina Lensa i z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, doprowadzając do wyrównania.

Teodorczyka w 81. minucie zastąpił Kraweć, który niewiele później po podaniu Lensa wyprowadził Dynamo na prowadzenie. Ostatecznie pojedynek zakończył się podziałem punktów i kijowianie po raz drugi w tym sezonie ligowym nie odnieśli zwycięstwa. Po sześciu kolejkach mają w dorobku 14 "oczek".

Zoria Ługańsk - Dynamo Kijów 2:2 (1:0)
1:0 - Chomczenowski 24'
1:1 - Teodorczyk 59'
1:2 - Kraweć 89'
2:2 - Ljubenović 90+3'

Bramka Teodorczyka Zobacz pierwszego gola Teodorczyka w lidze ukraińskiej Źródło: TVP S.A.