GieKSa pewnie wygrała w Bytowie - relacja z meczu Drutex-Bytovia Bytów - GKS Katowice

Pięć goli zobaczyli kibice obecni na meczu Bytovii Bytów z GKS Katowice. Goście objęli zwyciężyli 4:1, a dwie bramki zdobył Krzysztof Wołkowicz.

Michał Piegza

Faworytem meczu byli goście. Przechodząca duży kryzys Drutex-Bytovia Bytów  rozpoczęła mecz od groźnej sytuacji pod bramką GKS Katowice, ale potem przeważać zaczęli piłkarze z Górnego Śląska.

W 10. minucie, po ładnej zespołowej akcji Krzysztof Wołkowicz uderzył, a piłka odbiła się od poprzeczki. To obudziło trochę graczy z Bytowa, którzy po chwili mogli wyjść na prowadzenie. Jednak futbolówka trafiła w boczną siatkę po strzale Artura Wojacha.
Po tej akcji mecz się wyrównał i toczył się głównie w środku pola. W 28. minucie katowiczanie objęli prowadzenie. Po rajdzie Przemysława Pitrego Wołkowicz nie miał problemów z wbiciem piłki do niemal pustej bramki.

Po objęciu prowadzenia zespół Kazimierza Moskala dążył do jego podwyższenia i w 37. minucie udało mu się to. Zagranie w trójkącie Pitry - Alan Czerwiński - Grzegorz Goncerz strzałem do siatki zakończył ten ostatni. Cztery minuty później gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Do bramki trafił Wojach, który wbił piłkę do siatki z kilku metrów.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej okazji gości. Goncerz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale lepszy okazał się Sebastian Małkowski. W 55. minucie golkiper Bytovii nie miał już nic do powiedzenia. Po dośrodkowaniu z rogu piłkę głową w bramce umieścił Mateusz Kamiński. Dodajmy, że chwilę wcześniej świetnej okazji dla gospodarzy nie wykorzystał Marcin Pietroń, który nie trafił do celu z sześciu metrów!

Dwubramkowe prowadzenie sprawiło, że katowiczanie wyraźnie panowali na placu gry, dążąc do zdobycia kolejnych bramek. Gościom udało się tego dokonać w 87. minucie. Swojego drugiego gola w meczu zdobył Wołkowicz.

Piłkarze beniaminka po kolejnej porażce zadomowili się w strefie spadkowej. Natomiast katowiczanie umocnili się w czołówce tabeli.

Drutex-Bytovia Bytów - GKS Katowice 1:4 (1:2)
0:1 - Krzysztof Wołkowicz 28'
0:2 - Grzegorz Goncerz 37'
1:2 - Artur Wojach 41'
1:3 - Mateusz Kamiński 55'
1:4 - Krzysztof Wołkowicz 87'

Drutex-Bytovia Bytów: Sebastian Małkowski - Marcin Kikut (46' Robert Hirsz), Krzysztof Bąk, Kamil Juraszek, Wojciech Wilczyński - Daniel Mąka, Marko Bajić (50' Michał Pietroń), Karol Piątek, Mariusz Kryszak (82' Daniel Gołębiewski), Artur Wojach - Janusz Surdykowski.

GKS Katowice: Rafał Dobroliński - Łukasz Pielorz, Mateusz Kamiński, Adrian Jurkowski, Rafał Pietrzak - Alan Czerwiński, Sławomir Duda, Michał Nawrot, Przemysław Pitry (76' Rafał Kujawa), Krzysztof Wołkowicz (89' Aleksander Januszkiewicz) - Grzegorz Goncerz (83' Krzysztof Bodziony).

Żółte kartki: Karol Piątek, Mariusz Kryszak (Bytovia) oraz Krzysztof Wołkowicz (GKS).