Mielczanie znów zawiedli - wyniki niedzielnych meczów 7. kolejki II ligi

Nie udał się pierwszy mecz Stali Mielec pod wodzą nowego szkoleniowca. Janusz Białek od 5. września pełni funkcję trenera, a na swoją inaugurację wyraźnie uległ Błękitnym Stargard Szczeciński.

Mateusz Lis
Mateusz Lis
Od razu pierwszy groźniejszy atak przyjezdnych przyniósł im bramkę. Na listę strzelców wpisał się Michał Magnuski. Błękitni Stargard Szczeciński poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą wyszli na dwubramkowe prowadzenie za sprawą trafienia Piotra Wojtasiaka. Stal Mielec dobił w samej końcówce meczu Bartosz Flis. Mielczanie znajdują się w strefie spadkowej i z taką nie grą nie mają zbyt dużych perspektyw, aby ją rychło opuścić. Błękitni utrzymują się w środku tabeli, ale panuje w niej taki ścisk, że do wicelidera tracą tylko punkt!
Dużo bardziej wyrównany był mecz w Legionowie, gdzie gospodarze podejmowali Okocimski Brzesko. Od początku spotkania to Legionovia ruszyła do ataków. W 20. minucie piłka zatrzepotała w siatce przyjezdnych, ale arbiter dopatrzył się spalonego. Chwilę później doszło do sporych kontrowersji, bowiem wydaje się, że Kamil Tlaga został powalony w "szesnastce", ale arbiter nakazał grać dalej. Gospodarze swoją przewagę udokumentowali tuż przed przerwą. Do wrzuconej w pole karne piłki doszedł Łukasz Kominiak i strzałem głową pokonał bramkarza. Zawodnicy z Brzeska na drugą połowę wyszli z mocnym postanowieniem wyrównania i gola zdobyli już po dziesięciu minutach. Ładną akcję całego zespołu strzałem z pola karnego wykończył Wojciech Wojcieszyński. Do końca meczu za wiele już się nie wydarzyło i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Świadkami ciekawego widowiska byli kibice w Limanowej. Obejrzeli oni wymianę ciosów pomiędzy gospodarzami a Puszczą Niepołomice. Już w 3. minucie Limanovia powinna wyjść na prowadzenie, gdy Rafał Waksmundzki minął bramkarza, ale jego strzał z linii bramkowej wybił defensor. Goście odpowiedzieli błyskawicznie. Najpierw po strzale Longinusa Uwakwe świetnie interweniował bramkarz, a później Witold Cichy trafił w poprzeczkę. Po szalonym początku meczu tempo trochę spadło. Mecz ożywił się w drugiej połowie, a w 64. minucie kibice obejrzeli pierwszą bramkę. Marcin Chmiest wykorzystał ogromne zamieszanie w polu karnym i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Osiem minut przed końcem Puszcza wyrównała. Piłkę za krótko wybił Damian Majcher, a wykorzystał to Łukasz Nowak. Wcześniej mogło być 2:0 dla gospodarzy, ale Artur Skiba przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Ostatecznie limanowianie nie zdobyli nawet jednego punktu. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry obrońcy znów za krótko wybili piłkę, a skorzystał z tego Zbigniew Zakrzewski.

Wyniki niedzielnych meczów 7. kolejki II ligi:

Stal Mielec - Błękitni Stargard Szczeciński 0:3 (0:2)
0:1 - Michał Magnuski 13'
0:2 - Piotr Wojtasiak 36'
0:3 - Bartosz Flis 87'

Legionovia Legionowo - Okocimski Brzesko 1:1 (1:0)
1:0 - Łukasz Kominiak 45'
1:1 - Wojciech Wojcieszyński 55'

Limanovia Limanowa - Puszcza Niepołomice 1:2 (0:0) 1:0 - Marcin Chmiest 64' 1:1 - Łukasz Nowak 82' 1:2 - Zbigniew Zakrzewski 90+1'