Konrad Gilewicz ma prosty plan: Potwierdzić wyższość

Konrad Gilewicz notuje coraz więcej występów w barwach ROW-u Rybnik. W środowej potyczce z Górnikiem Wałbrzych doczekał się debiutanckiego gola, a jego drużyna odniosła pewne zwycięstwo (3:0).

Beata Fojcik
Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, jednak po przerwie zielono-czarni urządzili koncert i trzy razy wpakowali piłkę do siatki rywala. Z kolei gospodarze w 7. kolejce II ligi stracili już trzynastą bramkę i z jednym punktem plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli. - Patrząc na lokatę Górnika, kibicom mogło wydawać się, że rywal nie jest wymagający. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwy mecz. Przeciwnik będzie walczył, grał agresywnie i tak też było. Pierwsze trafienie zmieniło oblicze spotkania. Grało się na zdecydowanie lepiej i prowadziliśmy grę. W przeciągu dziewięćdziesięciu minut byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem i absolutnie zasłużenie wygraliśmy - ocenia Konrad Gilewicz.
22-latek pojawił się boisku w 64. minucie gry, a 120 sekund później podwyższył rezultat. - Bramka cieszy i zrobię wszystko, by strzelać jak najwięcej. Przede wszystkim liczy się zwycięstwo i kolejne trzy punkty. To jest najważniejsze - dodaje zawodnik, który w obecnym sezonie może liczyć na częstsze występy.- Mamy bardzo szeroką kadrę i każdy piłkarz jest ważny. W tym sezonie gram zdecydowanie więcej niż w poprzednim, kiedy kontuzje męczyły mnie i wybijały z rytmu. Na szczęście teraz urazy mnie omijają. Trenuję, ciężko pracuję i walczę o miejsce w podstawowym składzie. Cieszę się, że dostaję więcej szans od trenera i staram się je wykorzystywać - opowiada Gilewicz. Wpływ na wzrost jego notowań miała niezła postawa w okresie przygotowawczym. - Solidnie go przepracowałem i teraz czuję się dobrze fizycznie.
Forma Konrada Gilewicza idzie w górę Forma Konrada Gilewicza idzie w górę
Dobrze ma się też ROW Rybnik, który mały dołek ma za sobą. Komplet punktów w dwóch ostatnich starciach pozwolił śląskiej ekipie wskoczyć na trzecią pozycję w II-ligowym zestawieniu. - W poprzednich spotkaniach mieliśmy sporo pecha, a teraz po części sprzyja nam szczęście. Nie poddajemy się, zawsze gramy swoją piłkę, staramy się jak najdłużej przy niej utrzymywać i to w końcu poskutkowało. Cieszę się, że ostatnie dwa mecze udało się wygrać. Chcemy, aby następnym razem również tak było - tłumaczy pomocnik.

Kolejnym rywalem rybniczan będzie "czerwona latarnia" z Lubelszczyzny, czyli Wisła Puławy. - Każdy mecz jest dla nas ważny. Zawsze wychodzimy w pełni zmobilizowani i skoncentrowani, dajemy z siebie maksimum. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, żeby udowodnić naszą wyższość - puentuje Konrad Gilewicz.

Najlepszy napastnik ROW-u Rybnik został w domu przez kontuzję. "Wrócę silniejszy"

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!