Spadkowicz z I ligi bał się grać w piłkę? " Trudno pozbierać się w dwa dni"

W sobotę w Stargardzie Szczecińskim zmierzyły się drużyny, które trzy dni wcześniej w kuriozalnych okolicznościach straciły punkty. Szybciej podnieśli się Błękitni.

Patryk Neumann
Błękitni Stargard Szczeciński nie zapomnieli o klęsce z Kołobrzegu (prowadzili 3:0 i przegrali 3:4), lecz wyciągnęli wnioski i zagrali inaczej niż zwykle. Dzięki temu pokonali groźnego rywala, jakim była Puszcza Niepołomice. Jedynego gola zdobył Michał Magnuski, dla którego było to strzeleckie przełamanie. - Chciałbym pogratulować mojej drużynie, która po ostatnim niefarcie w Kołobrzegu bardzo mocno przeżyła ten mecz. W psychice zawodników tamten pojedynek zostanie już do końca życia. Muszą się dużo nauczyć, ale najważniejsze, że wyciągają wnioski - chwalił podopiecznych trener Krzysztof Kapuściński. - Niestety liga wymusza, że trzeba grać niskim lub średnim pressingiem. Może nie jest to widowiskowe dla oka i to nie nasza piłka, bo potrafimy i lubimy grać w piłkę, chcemy sprawiać radość kibicom i sobie tą grą. Często słono za to płacimy. W sobotę były to piłkarskie szachy. Dostosowaliśmy się do gry Puszczy i udało nam się wyprowadzić kilka fajnych akcji - analizował.
W równie złych humorach, jak gospodarze, do 6. kolejki II ligi przystąpili przyjezdni z Niepołomic. Trzy dni wcześniej prowadzili oni w Brzesku 1:0, lecz w końcowych fragmentach meczu stracili komplet punktów. W 89. minucie Okocimski wyrównał po rzucie karnym, a minutę później zdobył drugą bramkę. Trener Dariusz Wójtowicz wielokrotnie powracał do tamtego meczu. - Albo nie dojechaliśmy z podróży, która jest tutaj bardzo daleka, albo taki wpływ miał ostatni mecz na psychikę naszych zawodników, że w pierwszej połowie był to zespół, który bał się grać w piłkę. Bał się stworzyć jakąkolwiek sytuację do przodu. Myślę, że wydarzyło się to w kategoriach psychicznych - ocenił słaby występ swojej drużyny.

Gol Magnuskiego z 43 minuty nie podłamał Puszczy, lecz optyczna przewaga po zmianie stron nie wpłynęła na zmianę rezultatu. - Mimo dużej chęci, ogromnego zaangażowania i lepszej gry w drugiej połowie też nie mieliśmy wielkich szans bramkowych. Sama przewaga w polu nie dała efektu i skończyło się naszą porażką - analizował Wójtowicz, który już w czasie pierwszej połowy motywował swoich piłkarzy a w przerwie dokonał trzech zmian.

Murawę opuścił m. in Piotr Madejski, który w przeszłości występował nawet w Ekstraklasie. - Świadomość i obciążenie psychiczne na tych chłopakach jest spore ze względu na duże oczekiwania. Nie można tego ukrywać, bo przyszli zawodnicy z poziomu I ligi. W ostatnim meczu nam ukradziono punkty. To mogło spotęgować nerwowość. Zawodnicy bardziej doświadczeni nie byli tymi wiodącymi, wręcz przeciwnie. Inni nadawali ton, a ci byli poza grą i to jest niepokojące - tłumaczył trener Puszczy. - Trudno pozbierać się w dwa dni i przejechać 700 kilometrów. Obciążenia psychiczne są trudniejsze od obciążeń fizycznych. W pierwszej połowie nogi były spętane. Dopiero po ostrzejszej reprymendzie i dokonanych zmianach gra się poprawiła, ale to nie może zadowalać przy naszym potencjale. Mam nadzieję, że to zejdzie z zawodników i będą przystępować do kolejnego meczu w innych nastrojach, bo do sobotniego spotkania przystąpiliśmy bardzo zdołowani - argumentował.

Jego zdaniem usprawiedliwieniem nie jest nawet seria dziesięciu spotkań wyjazdowych, jaką ze względu na remont stadionu rozgrywają piłkarze z Niepołomic. - To nie powinno mieć znaczenia. Po to sprowadziliśmy tak doświadczonych zawodników. Oni muszą sobie radzić z takimi sprawami, a sobie nie radzą mimo wszelkich możliwości motywacyjnych wykonywanych w ich stronę. Musimy się z tym zmierzyć i pozbierać, bo zaczynają nam punkty uciekać, a jeszcze nas czekają przynajmniej cztery kolejki wyjazdowe - wyjaśnił.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!