Przełamanie w pewnym stylu - relacja z meczu Energetyk ROW Rybnik - Stal Stalowa Wola

Zespół Marcina Prasoła przerwał serię niepowodzeń i po raz pierwszy od pięciu kolejek zgarnął komplet punktów. Bramki piłkarzom ze Stalowej Woli strzelali Dawid Jarka i Grzegorz Fonfara.

Niezachwycający formą gospodarze podejmowali będącą na fali Stal i od początku atakowali wysokim pressingiem. Szybko zawody zakończył Michał Płonka, który opuszczał boisko z kontuzją, w jego miejsce pojawił się Szymon Sobczak. Chwilę później przyjezdni stanęli przed okazją otwarcia wyniku, ale celu minimalnie chybił Dawid Kałat, a Oskar Rybicki odetchnął z ulgą. [ad=rectangle] W 21. minucie gry na bramkę Tomasza Wietechy uderzał Sobczak, ale zrobił to zbyt lekko, by zaskoczyć golkipera gości. 120 sekund później prowadzenie zielono-czarnym dał Dawid Jarka, który świetnie wykorzystał podanie Mariusza Muszalika. Przed przerwą wynik mógł podwyższyć Fonfara, lecz jego główka była niecelna. Z odpowiedzią ruszyli piłkarze Stali, którzy podobnie jak ekipa Marcina Prasoła nie skorzystali z dogodnej sytuacji. W doliczonym czasie gry pudłem "popisał się" Muszalik i pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem miejscowych.

Po zmianie stron ROW Rybnik szybko zdobył kolejnego gola. Składną akcję na jeden kontakt wykończył Grzegorz Fonfara i było 2:0. Od tego momentu rybniczanie mieli pełną kontrolę nad spotkaniem. Na próbę zdecydował się jeszcze Mateusz Bodzioch, rosły obrońca główkował nad bramką drużyny z Podkarpacia. Pokrzyżować plany gospodarzom chciał Tomasz Płonka, jednak po jego strzale ładną obronę zanotował Rybicki. Blisko trafienia na 3:0 był jeszcze Sebastian Musiolik, lecz nieznacznie przestrzelił. Do końca meczu żadna z ekip nie porwała się na akcję bramkową i potyczka zakończyła się zwycięstwem zielono-czarnych.

Po serii niepowodzeń rybniczanie w końcu wygrali, decydującą bramkę zdobył Grzegorz Fonfara (z lewej)

Energetyk ROW Rybnik - Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0) 1:0 - Dawid Jarka 23' 2:0 - Grzegorz Fonfara 50'

ROW: Oskar Rybicki - Petar Borovićanin, Marcin Grolik, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny, Grzegorz Fonfara (81' Szymon Jary), Adam Wolniewicz, Michał Płonka (14' Szymon Sobczak), Mariusz Muszalik, Konrad Gilewicz (73' Paweł Mandrysz), Dawid Jarka (88' Sebastian Musiolik).

Stal: Tomasz Wietecha - Michał Czarny, Michał Bogacz, Mateusz Argasiński (46' Kamil Samołyk), Dawid Kałat (55' Tomasz Płonka), Paweł Giel, Marcin Kowalski, Radosław Mikołajczak (70' Michał Michałek), Dawid Pigan (78' Patryk Tur), Łukasz Sekulski, Adrian Bartkiewicz.

Żółte kartki: Adam Wolniewicz, Grzegorz Fonfara (ROW) - Michał Czarny, Dawid Kałat, Michał Bogacz, Adrian Bartkiewicz (Stal).

Sędzia: Mariusz Jasina (Wrocław).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!