Podsumowanie gry Łukasza Teodorczyka w Lechu Poznań. Strzelał częściej niż Robert Lewandowski

Po półtora roku gry w Lechu Poznań Łukasz Teodorczyk przeniósł się do Dynama Kijów. Portal SportoweFakty.pl przygotował podsumowanie statystyczne jego występów.

Michał Jankowski
Łukasz Teodorczyk w barwach Lecha Poznań rozegrał 58 spotkań, w których zdobył 28 goli. To całkiem dobry wynik dający średnią 0,48 bramki na mecz. "Teo" do siatki trafiał średnio co 138 minut. Dla porównania Robert Lewandowski po dwóch latach gry w Kolejorzu w lidze miał średnią 0,50 bramki na mecz, ale spędził na boisku dużo więcej minut, co powoduje, że średnio zdobywał gole co 166 minut, a więc aż o 28 minut dłużej niż nowy napastnik Dynama Kijów. Bilans Teodorczyka wypada więc bardziej okazale, ale mimo to nie cieszył się on w Poznaniu zbyt dużą popularnością.
Najwięcej goli Teodorczyk strzelił Lechii Gdańsk. Po jego uderzeniach najczęściej kapitulował Dariusz Trela. Duży wpływ na to miało spotkanie rozegrane w tym sezonie. Lech wygrał z gdańszczanami 2:1 po dwóch trafieniach Teodorczyka.Statystyki Łukasza Teodorczyka w Lechu Poznań: