Pierwszy raz Chrobrego i... Wigier - relacja z meczu Chrobry Głogów - Wigry Suwałki

W spotkaniu beniaminków, dość niespodziewanie, lepszy okazał się ten z Głogowa, dla którego było to dopiero pierwsze zwycięstwo po awansie do I ligi.

Michał Piegza

Po czterech seriach zespół Wigier był niepokonany, a Chrobry zamykał ligową stawkę, wciąż czekając na pierwszą wygraną w sezonie. Spotkanie beniaminków I ligi rozpoczęło się od niecelnego strzału Damiana Ałdasia w 6. minucie. Po chwili, po drugiej stronie mocno uderzył Adrian Karankiewicz, ale Sławomir Janicki obronił.

Osiem minut później goście wyszli na prowadzenie. Piłkę dogrywał Sebastian Radzio, Kamil Adamek precyzyjnym uderzeniem zdobył gola dla zespołu z Suwałk.
Po stracie bramki gospodarze rzucili się do ataku. Dobrą okazję Chrobry zmarnował w 32. minucie, kiedy Ałdaś po raz kolejny nie trafił w bramkę w dobrej sytuacji.Dziesięć minut później był już jednak remis. Dośrodkowanie Damiana Piotrowskiego strzałem do siatki wykończył Michał Ilków-Gołąb. Po zmianie stron w dalszym ciągu więcej z gry mieli gospodarze. W 55. minucie w dobrej sytuacji przestrzelił Piotrowski. Po kolejnych dziesięciu minutach głogowianie cieszyli się już jednak z prowadzenia. Z dystansu nie do obrony uderzył Mateusz Hałambiec. Chwilę później było już 3:1. Piotrowski zagrał "klepkę" z Damianem Sędziakiem i umieścił piłkę w bramce gości.

Prowadząc dwoma golami Chrobry skupił się na defensywie, a zespół Wigier nie potrafił głogowianom poważniej zagrozić. W efekcie więcej goli w meczu nie padło i Chrobry mógł cieszyć się z pierwszej wygranej w sezonie. Z kolei dla drużyny z Suwałk była to pierwsza w historii porażka na zapleczu ekstraklasy.

Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 3:1 (1:1)
0:1 - Adamek 14'
1:1 - Ilków-Gołąb 41'
2:1 - Hałambiec 65'
3:1 - Piotrowski 67'

Chrobry Głogów: Janicki - Ilków-Gołąb, Michales, Bogusławski, Samiec, Kościelniak (68' Chrzanowski), Hałambiec, Ulatowski, Ałdaś (56' Sędziak), Szczepaniak (77' Szałek), Piotrowski.

Wigry Suwałki: Salik - Bartkowski, Wenger, Jarzębowski, Karankiewicz, Mackiewicz, Michałowski (78' Bujalski), Lauryn, Żebrowski (67' Biel), Radzio (70' Sernas), Adamek.

Żółte kartki: Piotrowski, Ulatowski, Szałek (Chrobry).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Fair Play T-ME: Dwóch nie zagra