Sprawiedliwy remis w derbach - relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 5. kolejki II ligi piłkarskiej Stal Stalowa Wola zremisowała z Siarką Tarnobrzeg 1:1 (0:1). Gospodarze bramkę na wagę jednego punktu zdobyli w 89. minucie.

Kamil Górniak

Od początku derbowej potyczki niewielką przewagę mieli gracze z Tarnobrzega. W ich grze brakowało dokładności, a i Stalowcy skutecznie rozbijali ich ataki. W 7. minucie Jakub Więcek uderzył z pola karnego, ale zbyt lekko by zaskoczyć Tomasza Wietechę. W odpowiedzi uderzali m.in. Dawid Pigan czy Radosław Mikołajczak, ale też nie były to uderzenia, które mogłyby zaskoczyć Artura Melona.

W 23. minucie z piłką popędził Łukasz Sekulski i uderzył sprzed pola karnego, ale pomylił się o centymetry. Kolejny minuty to spokojna gra z obu stron. W 35. minucie Robert Chwastek uderzył z woleja z narożnika pola karnego, ale piłka poleciała nad bramką. 120 sekund później Siarka objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym Stali powstało zamieszanie. Michał Paluch wykorzystał błąd defensywy zielono-czarnych i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. To była tak na dobrą sprawę pierwsza okazja Siarki w tym spotkaniu.

Tuż po zmianie stron minimalnie nad bramką główkował  Mirosław Baran. Siarka miała dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia. Z minuty na minutę goście z Tarnobrzega uzyskiwali coraz wyraźniejszą przewagę. Brakowało im jednak precyzji w dograniach. Po kilkunastu minutach goście oddali jednak pole gry Stalowcom, którzy zaczęli atakować. Siarka z kolei skupiła się na grze z kontry.

Sporo ożywienia w grę Stali wniósł Damian Łanucha. W 69. minucie Marcin Kowalski zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale pomylił się nieznacznie. W 75. minucie Stalowcy mieli wyborną okazję na wyrównanie, ale Sekulski przegrał pojedynek sam na sam z Melonem. W końcówce zielono-czarni rzucili wszystko na jedną kartę. Stalówka dopięła swego. W 89. minucie gospodarze skopiowali właściwie bramkę Siarki. Zamieszanie pod bramka ekipy z Tarnobrzega wykorzystał Michał Czarny, który z bliska pakuje piłkę do siatki.

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 1:1 (0:1)
0:1 - Michał Paluch 37'
1:1 - Michał Czarny 89'

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Michał Bogacz, Marcin Kowalski - Radosław Mikołajczak (71' Michał Michałek), Mateusz Argasiński, Dawid Pigan (75' Kamil Samołyk), Paweł Giel - Mateusz Kantor (59' Damian Łanucha), Łukasz Sekulski.

Siarka Tarnobrzeg: Artur Melon - Konrad Stępień, Mirosław Baran, Łukasz Nadolski, Marcin Bochenek - Marcin Stefanik, Robert Tunkiewicz, Jakub Więcek (74' Bartosz Sulkowski), Marcin Truszkowski (79' Marcin Figiel), Robert Chwastek (56' Rafał Parobczyk) - Michał Paluch.

Żółte kartki: Damian Łanucha, Radosław Mikołajczak, Michał Czarny (Stal) oraz Jakub Więcek, Konrad Stępień (Siarka).

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Czy remis w derbach jest spawiedliwym wynikiem?