Premier League: Manchester United wciąż bez zwycięstwa!

Remisem zakończyło się starcie Sunderlandu z Man United. Ekipa Louisa van Gaala zagrała nieco lepiej niż tydzień temu ze Swansea, ale wciąż zawodzi i po dwóch kolejkach ma na koncie zaledwie punkt.

Szymon Mierzyński

Czerwone Diabły przystępowały do tej potyczki z mocnym postanowieniem zmazania plamy, jaką dały na inaugurację. Wtedy nie wywalczyły nawet oczka. W niedzielę zespół z Old Trafford mógł mieć duże nadzieje na komplet, zwłaszcza że w 17. minucie objął prowadzenie. Ashley Young przeprowadził świetną akcję prawym skrzydłem, dośrodkował pomiędzy obrońców i bramkarza i do siatki z najbliższej odległości trafił Juan Mata.

Z korzystnego rezultatu podopieczni Louisa van Gaala cieszyli się jednak tylko niespełna kwadrans. W 30. minucie było już bowiem 1:1. Z rzutu rożnego bardzo dobrze dośrodkował Sebastian Larsson, a Jack Rodwell łatwo zgubił krycie i strzałem głową z kilku metrów nie dał szans Davidowi de Gei.
W drugiej połowie goście próbowali odzyskać prowadzenie. Mocno pracowali zwłaszcza Wayne Rooney i Mata, lecz nic konkretnego z tych szarż nie wynikło. W 63. minucie menedżer Man Utd posłał do boju Adnana Januzaja oraz Danny'ego Welbecka, ale oni również nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod bramką Vito Mannone.

Czarne Koty natomiast - mając w garści jedno oczko - nie forsowały przesadnie tempa, w efekcie remis 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. To oznacza, że Manchester United po dwóch kolejkach ma na koncie zaledwie jeden punkt! Sunderland natomiast zaliczył drugi remis z rzędu.

Sunderland AFC - Manchester United 1:1 (1:1)
0:1 - Juan Mata 17'
1:1 - Jack Rodwell 30'

Sunderland AFC: Vito Mannone - Santiago Vergini, John O'Shea, Wes Brown, Patrick van Aanholt, Lee Cattermole, Will Buckley (79' Liam Bridcutt), Sebastian Larsson, Jack Rodwell (63' Jordi Gomez), Connor Wickham, Steven Fletcher (77' Jozy Altidore).

Manchester United: David de Gea - Phil Jones, Chris Smalling (43' Michael Keane), Tyler Blackett, Antonio Valencia, Darren Fletcher (63' Adnan Januzaj), Tom Cleverley, Ashley Young, Juan Mata, Wayne Rooney, Robin van Persie (63' Danny Welbeck).

Żółte kartki: Ashley Young, Tom Cleverley (Man Utd).

Sędzia: Martin Atkinson.

Widzów: 43 217.

->Wyniki Premier League

->Tabela Premier League

->Klasyfikacja strzelców Premier League

Premier League: Kolejne zwycięstwa Chelsea i Swansea, Łukasz Fabiański z czystym kontem