Chrobry zalany naftą - relacja z meczu Wisła Płock - Chrobry Głogów

Wisła Płock pokonała pierwszoligowego outsidera z Głogowa. Gole dla zwycięzców strzelali Janus, Góralski i Krzywicki. Dla Chrobrego trafił Michalec.

Dominik Polesiński
Niewiele do powiedzenia mieli w sobotnie popołudnie piłkarze Chrobrego Głogów. Beniaminek przybył do Płocka z zamiarem postawienia się gospodarzom, ale na Dolny Śląsk wróci na tarczy. Nafciarze bezlitośnie wykorzystywali proste błędy rywali, kończąc spotkanie wygraną 3:1.
Wynik meczu otworzył w 18. minucie Krzysztof Janus. Broniący głogowskiej bramki Amadeusz Skrzyniarz zawahał się wybiegając z bramki i został łatwo przelobowany. W 29. minucie obrońcy gości ponownie przekonali się o różnicy jaka dzieli pierwszą ligę od drugiej. Żaden z defensorów nie był w stanie wybić piłki sprzed własnej bramki, co wykorzystał Jacek Góralski strzałem z bliska wykorzystując chaos pod bramką Chrobrego. Wisła nadal atakowała, a przyjezdni nie mieli atutów na odpowiedź. Po meczu mogło być już do przerwy, ale Nafciarze kilkakrotnie zmarnowali okazje na kolejne trafienia.

Po przerwie nadzieję w serca kibiców Chrobrego wlał Michał Michalec. Piłkarz gości w 55. minucie oddał zaskakujący strzał z okolic 25. metra, a piłka odbiła się przed Sewerynem Kiełpinem i zatrzepotała w siatce. Kontaktowa bramka powinna pobudzić głogowian, ale Ci jakby nie do końca wierzyli w szansę wywiezienia punktów z Płocka. Nadal atakowała Wisła...

W 73. minucie padł ostatni gol tego meczu. Z dystansu uderzył Marko Radić, a bardzo przytomnie zachował się Marcin Krzywicki celowo zmieniając tor lotu piłki. Futbolówka z impetem wpadła pod poprzeczkę bramki Skrzyniarza, który w tej sytuacji nie miał żadnych szans.

Nafciarze kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, będąc drużyną zdecydowanie lepszą. Triumf pozwolił Wiśle na awans na trzecie miejsce w tabeli i pozytywne patrzenie w przyszłość. Chrobry zaś jak dotychczas płaci frycowe i już na początku sezonu jest przez fachowców skazywany na pewny spadek.

Wisła Płock - Chrobry Głogów 3:1 (1:0)
1:0 - Krzysztof Janus 18'
2:0 - Jacek Góralski 29'
2:1 - Michał Michalec 55'
3:1 - Marcin Krzywicki 73'

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Paweł Magdoń, Marko Radić, Fabian Hiszpański, Krzysztof Janus, Jacek Góralski, Maciej Kostrzewa (46' Piotr Wlazło), Filip Burkhardt (88' Dimityr Ilijew), Łukasz Kacprzycki, Piotr Ruszkul (68' Marcin Krzywicki).

Chrobry Głogów: Amadeusz Skrzyniarz - Michał Ilków-Gołąb, Łukasz Bogusławski, Michał Michalec, Adam Samiec, Karol Danielak (19' Damian Sędziak), Mateusz Hałambiec, Krzysztof Ulatowski (46' Krystian Pieczara), Damian Ałdaś, Damian Piotrowski, Łukasz Szczepaniak (69' Krzysztof Ziemniak).

Żółte kartki: Kostrzewa, Hiszpański, Magdoń (Wisła) oraz Ałdaś, Ulatowski, Samiec, Sędziak (Chrobry).

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).