Bundesliga: Schalke pokonane, udany start Hoffenheim, dwa gole Juliana Schiebera

Piłkarze Schalke 04 nie sprostali Hannoverowi 96 w pierwszej kolejce nowego sezonu Bundesligi. Od remisu rozgrywki rozpoczął beniaminek z Kolonii, grający w wyjściowym składzie z Adamem Matuszczykiem.

Konrad Kostorz

Zespół Jensa Kellera po sensacyjnym odpadnięciu z Pucharu Niemiec (1:2 z III-ligowym Dynamem Drezno) liczył na punkty na AWD-Arena. Po pierwszej bezbarwnej połowie Koenigsblauen przeprowadzili świetną akcję, którą bezbłędnie wykończyli Eric-Maxim Choupo-Moting i Klaas-Jan Huntelaar.

Schalke wyszło na prowadzenie, ale ostatecznie nie zdobyło ani jednego "oczka'! W 67. minucie z podania Leonardo Bittencourta skorzystał bowiem Edgar Prib, a kilka chwil później ładnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Joselu. Hiszpan powinien ustrzelić dublet, jednak jego "główkę" w końcówce meczu szczęśliwie obronił Ralf Faehrmann. Artur Sobiech pojawił się na placu gry dopiero w 89. minucie. Pojedynek na RheinEnergieStadion w Kolonii nie dostarczył zbyt wielu emocji. Przed przerwą wyraźnie dominowali hamburczycy, ale solidna defensywa beniaminka nie pozwoliła im wyjść na prowadzenie. Klarownych sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo i drużyny podzieliły się punktami.
Adam Matuszczyk wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, natomiast Paweł Olkowski w 80. minucie zajął miejsce Marcela Risse. Dla bocznego obrońcy był to debiut w meczu Bundesligi. Dodajmy, że z powodu kontuzji zabrakło Sławomira Peszki.

Na miarę oczekiwań zagrali podopieczni Markusa Gisdola. Stabilne i bezbłędne w defensywie Hoffenheim wypunktowało Augsburg po strzałach Adama Szalaia oraz Tarika Elyounoussiego. Wieśniaki zwyciężyły w pełni zasłużenie, a Eugen Polanski zagrał od pierwszego do ostatniego gwizdka i został ukarany żółtą kartką.

Udany debiut Thomasa Schaafa w meczu ligowym Eintrachtu. Orły pokonały Freiburg dzięki bramce nowego nabytku Harisa Seferovicia po kwadransie gry. Przyjezdni mieli kilka okazji, by wyrównać, lecz nie zaimponowali skutecznością.

Podział punktów w stolicy - Hertha roztrwoniła dwubramkowe prowadzenie, które dał jej Julian Schieber. Pozyskany z Borussii Dortmund napastnik udanie wprowadził się do nowego sezonu, ale jego wysiłek zniweczyła słaba postawa defensorów. Rezultat ustalił po podaniu Eljero Elii Argentyńczyk Franco Di Santo. Ludovic Obraniak pojedynek zobaczył z ławki, a dla Martina Kobylańskiego zabrakło miejsce wśród rezerwowych.

Wyniki sobotnich spotkań 1. kolejki Bundesligi:

1899 Hoffenheim - FC Augsburg 2:0 (2:0)
1:0 - Szalai 33'
2:0 - Elyounoussi 35'

Hannover 96 - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1 (0:1)

2:2 - Di Santo 55'

Eintracht Frankfurt - SC Freiburg 1:0 (1:0)
1:0 - Seferović 15'

Bundesliga: Bayern wygrał z małymi kłopotami, "Lewy" asystował i nie imponował skutecznością