II liga: Niespodzianka w Tarnobrzegu

Niemiłe zaskoczenie mieli w niedzielę fani Siarki Tarnobrzeg. Zespół, którego celem jest awans do I ligi, przegrał przed własną publicznością ze Zniczem Pruszków 0:2.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Przyjezdni wyśmienicie weszli w mecz. Już w 4. minucie znakomitym dośrodkowaniem popisał się Maksymilian Banaszewski, a piłkę z najbliższej odległości skierował do siatki Michał Zapaśnik.

Po chwili bliski wyrównania był Tomasz Persona, ale jego strzał z rzutu wolnego o kilka centymetrów minął spojenie bramki. Przewaga gospodarzy rosła, a groźniej zrobiło się 20 minut później. Dobrze dośrodkował Marcin Truszkowski, ale futbolówka minęła jego wszystkich partnerów.
Siarka atakowała, ale w 27. minucie to Znicz zdobył bramkę. Znów kapitalnym dośrodkowaniem popisał się Maksymilian Banaszewski, a tym razem formalności z najbliższej odległości dopełnił Bartosz Niksiński. Kilka minut później kropkę nad "i" powinien postawić Maciej Górski, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Gospodarze sami pogrążyli się jeszcze w pierwszej połowie. W końcówce tej odsłony meczu Daniel Koczon kopnął bez piłki Artura Januszewskiego. Arbiter bez wahania wyrzucił zawodnika gospodarzy z boiska.

Druga odsłona meczu nie dostarczyła prawie żadnych emocji. Znicz nie był zainteresowany podwyższeniem prowadzenia i skupił się na wytrącaniu z gry tarnobrzeżan. Ci stworzyli sobie jedną wartą odnotowania akcję. Po dośrodkowaniu Dariusza Frankiewicza bramkarza uprzedził Jakub Więcek, ale uderzył niecelnie.

Znicz dzięki temu zwycięstwu wspiął się na 4. miejsce w tabeli. Siarka jest 8.

Siarka Tarnobrzeg - Znicz Pruszków 0:2 (0:2)
0:1 - Michał Zapaśnik 4'
0:2 - Bartosz Niksiński 27'

Siarka: Pogorzelec - Bochenek, Baran, Nadolski, Persona, Stępień, Frankiewicz, Tunkiewicz (70' Figiel), Koczon, Paluch (61' Więcek), Truszkowski (85' Ciećko).

Znicz: Bigajski - Kucharski, Jędrych, Biedrzycki, Pielak, Niksiński (77' Kraska), Tomczyk, Januszewski (46' Glanowski), Zapaśnik (62' Rackiewicz), Banaszewski, Górski.

Żółte kartki: Marcin Truszkowski (Siarka) oraz Igor Biedrzycki, Mateusz Pielak, Artur Januszewski (Znicz).

Czerwona kartka: Daniel Koczon /44' - za kopnięcie rywala/ (Siarka).

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń).