"Człowiek z natury nerwowy" odmienił ROW Rybnik

Odrodzenie ROW-u Rybnik w Katowicach napędzi drużynę Marcina Prasoła przed kolejnymi spotkaniami. - Pokazaliśmy, że tanio skóry nie sprzedamy - mówi Mariusz Muszalik.

Beata Fojcik
Pierwsze minuty starcia nie stały na wysokim poziomie, jednak Rozwój zdołał trafić do siatki zielono-czarnych, którzy chwilę później stracili kolejną bramkę i Marcina Grolika. - Źle weszliśmy w mecz. To były takie zawody, w których my nic nie mieliśmy i przeciwnik też nic nie miał, a wynik otworzyła bardzo ładna bramka Roberta Tkocza. To ustawiło mecz. Zaczęliśmy gonić za piłką, a Rozwój zaczął grać. Niefortunna sytuacja, w której Marcin otrzymał czerwoną kartkę utrudniła nam grę w upale i na tym terenie. Jednak do przerwy daliśmy sobie szansę, przegrywając tylko 0:2 - komentuje piłkarz ROW-u Rybnik, Mariusz Muszalik.
Zespół z Gliwickiej udał się na przerwę w bardzo skomplikowanej sytuacji, lecz na drugą część potyczki wyszedł odmieniony. - W szatni fajne było to, że wszyscy razem się mobilizowaliśmy. Trener powiedział swoje i dał nam czas, żebyśmy sami porozmawiali. Wyciągnęliśmy wnioski, że czasami spotkania właśnie tak się kończą, gdy rywal jest rozluźniony i szybko dostaje bramkę. Pokazaliśmy, że chcemy, bo w pierwszej połowie nie wyglądało to dobrze. Druga odsłona to już pokaz tego, że będziemy dążyli do remisu. Myślę, że mieliśmy troszkę szczęścia, ponieważ w ostatniej minucie Rozwój miał jeszcze dobrą okazję. Z przebiegu meczu, remis był zasłużony i sprawiedliwy. Pokazaliśmy, że tanio skóry nie sprzedamy, nawet grając w dziesiątkę - dodaje kapitan drużyny, który wcześniej pełnił tę funkcję pod nieobecność Kamila Kosteckiego. W nowym sezonie przejął jego rolę.

Z opaską kapitańską na ramieniu, czy też bez niej Muszalik jest prawdziwym liderem zespołu, który w lecie został znacznie odmłodzony. - Staram się pomagać chłopakom. Nie mówię, że jestem świętym aniołkiem i tylko chwalę. Zdarza się, że padnie dużo ostrych słów. Nie przebieram w słowach, jestem człowiekiem z natury nerwowym i nie będę w tej kwestii oszukiwał. Mam jeszcze coś do zaoferowania chłopakom, oni mogą się ode mnie czegoś fajnego nauczyć, mogę pomóc im na boisku. Zawsze jesteśmy drużyną niezależnie od wieku i doświadczenia. Musimy ciągnąć wózek w jedną stronę, ja na pewno taki będę do końca - puentuje Muszalik, po którego wrzutkach rybniczanie zdobyli dwa gole.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!