Strzeleckie przełamanie Atletico Madryt! Mistrz Hiszpanii zdeklasował zespół Mateusza Klicha

Mistrzowie Hiszpanii dotąd zawodzili w okresie przygotowawczym, ale tym razem nie dali żadnych szans VfL Wolfsburg. Zaaplikowali niemieckiemu zespołowi aż pięć goli.

Konrad Kostorz

Drużyna Diego Simeone po pokonaniu 1:0 Numancii aż trzykrotnie z rzędu bezbramkowo remisowała - z San Jose Earthquakes, Club America i Galatasaray Stambuł! W niedzielę madrytczycy zmierzyli się z silnym kadrowo 5. zespołem Bundesligi i tym razem pokazali, że w ofensywie stać ich na wiele.

Najpierw dwukrotnie trafił Raul Garcia, a w 62. minucie na listę strzelców wpisał się nowy nabytek Atletico, Mario Mandzukić. Honor Wilków uratował Naldo, ale ledwie minutę później po świetnej akcji i ładnym strzale Koke Diego Benaglio ponownie skapitulował. Wynik ustalił niespełna 19-letni Hector Hernandez.
Warto odnotować, że w 80. minucie na placu gry pojawił się Mateusz Klich, który zastąpił Josuhę Guilavoguiego. To dowód na to, że reprezentant Polski ma realną szansę na występy w meczach o stawkę. Pierwszy mecz już za tydzień w I rundzie Pucharu Niemiec, z kolei 22 sierpnia ekipa Dietera Heckinga zmierzy się na inaugurację Bundesligi z Bayernem.

VfL Wolfsburg - Atletico Madryt 1:5 (0:1)
0:1 - Garcia 14'
0:2 - Garcia 54'
0:3 - Mandzukić (k.) 62'
1:3 - Naldo 67'
1:4 - Koke 68'
1:5 - Hector 83'

Wolfsburg: Benaglio - Malanda, Naldo, Knoche, Rodriguez (76' Schaefer) - Guilavogui (80' Klich), Seguin (46' Hunt), Arnold (46' Caligiuri), Vieirinha - de Bruyne, Olić.

Atletico: Moya - Gamez (56' Siqueira), Godin (46' Alderweireld), Miranda, Ansaldi (56' Griezmann) - Suarez (24' Tiago), Gabi (75' Saul), Juanfran, Rodriguez (46' Koke) - Garcia, Mandzukić (75' Hector).